P, 4.12.2022

Aasta parim tervisespordirajatis on Võrus

Lõuna-Eesti Postimees
Aasta parim tervisespordirajatis on Võrus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
President Kersti Kaljulaid tunnustab parimaks tervisespordirajatisteks tunnistatud Võru rulapargi loojaid.
President Kersti Kaljulaid tunnustab parimaks tervisespordirajatisteks tunnistatud Võru rulapargi loojaid. Foto: Jaan Pääsuke / Vabariigi Presidendi kantselei

Aasta parimad tervisespordirajatised on Püha Soobiku avastusterada Saaremaal ja Võru skate-park.

Vabariigi presidendi ellu kutsutud kodukaunistamise konkursil „Eesti kaunis kodu 2018“ tunnustati Eesti Olümpiakomitee eestvedamisel parimaid tervisespordirajatisi, milleks tänavu nimetati Püha Soobiku avastusterada Saaremaal ja Võru skate-park.

Eesti Olümpiakomitee presidendi Urmas Sõõrumaa sõnul on uued loodud liikumispaigad suureks toeks liikumisharrastusega tegelejate arvu kasvatamisel.

"Regulaarne kehaline aktiivsus on oluliseks aluseks, et meie keha oleks tugev, tervis parem ja vaim püsiks värske," ütles Sõõrumaa. "Tänavusel kaunis kodu konkursil parimateks tervisepordirajatisteks valitud Püha Soobiku avastusterada ja Võru skate-park just neid eesmärke täita aitavad. Lisaks on tänavused auhinnatud liikumispaigad erilised selle poolest, et nende loomise juures alates ideest kuni teostuseni on olnud tihedalt kaasatud kohalik kogukond. See annab kindluse, et valmis sai just see mida sooviti ning rajatised leiavad aktiivset kasutust. Tänan ja õnnitlen laureaate."

Parima tervisespordirajatise valimisel hinnatakse pakutavaid liikumisvõimalusi erinevatele vanusegruppidele ja erinevate raskusastmetele, kasutatavust erinevatel aastaaegadel, valgustuse olemasolu pimedal ajal, sobivust ümbritseva keskkonnaga, maastiku ja looduse eripäradega arvestamist, haljastuselementide kasutamist, kerget ligipääsetavust, põhiteenuste tasuta kasutamisvõimalusi ja palju muud. Kuna üleriigilisel komisjonil oli raske eristada ühte parimat, langetati otsus anda välja kaks autasu. 

Võru skate-park on mitmekülgne betoonist skate-park, mis valmis Võru noorte aktiivse kaasarääkimise tulemusel nende soovide ja näpunäidete järgi. Park on Eestis ainulaadne, kuna pargis on bowl-element (kauss/bassein) rajatud koos korraliku drenaažiga. Park on sobilik treening- ja ajaviitepaik erinevatele vanusegruppidele ja harrastajatele (rula, tõukeratas, bmx). Kokku on pargis 20 erinevat rajaelementi. Lisaks on ala kujundatud nii, et rajal saab ka võistlusi läbi viia.

Kodukaunistamise konkurssi on Eesti Kodukaunistamise Ühendus korraldanud alates 1999. aastast. Autasud annab üle vabariigi president. Alates 2005. aastast valitakse konkursil Eesti Olümpiakomitee eestvedamisel ka parimat tervisespordirajatist.

Märksõnad
Tagasi üles