Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Suvebiatloni Eesti meistrivõistlused: sprindietapi võitsid Gaim ja Remmelg

Sprindietapi võitsid Grete Gaim ja Martin Remmelg. FOTO: Eesti Laskesuusatamise Föderatsioon

Laupäeval jagati Otepääl Tehvandil välja suvise laskesuusatamise sprindietappide Eesti meistritiitlid. Naiste 7,5 km sprindietapil krooniti meistriks Grete Gaim (23.32; 0+2), meeste 10 km sprindi võitis Martin Remmelg (25.53; 1+0).

Gaim seadis tänaseks võiduajaks 23.32. Kui esimese tiiru läbis Gaim puhaste paberitega, siis püstitiirus tuli vastu võtta kaks trahviringi. Täpselt samamoodi tegutses tiirudes teiseks tulnud Regina Oja (+0,40; 0+2). Pronksmedali sai täna kaela Meril Beilmann (+0,45), kellel tiirudes kogunes eksimusi kokku kolm (1+2), teatas Eesti laskesuusatamise föderatsioon oma kodulehel.

Gaim oli tänase tulemusega rahul, kuid tunnistas, et mõnevõrra tuli tiitel üllatusena. „Tänane oli positiivne üllatus minu jaoks. Suuri järeldusi siit muidugi ei ole mõtet teha, aga seda saab järeldada, et liigun õiges suunas,“ sõnas Gaim.

Võrreldes eelmisel nädalal toimunud suvebiatloni MM-iga, tundis Gaim, et suutis täna end paremini realiseerida. „Kuigi füüsiliselt oli tunne ka eelmisel nädalal MM-il hea, siis täna siin kodus suutsin end paremini kokku võtta,“ sõnas värske Eesti meister. Pühapäeval toimuvatele jälitussõitudele läheb Gaim vastu rahuliku meelega: „Tuleb säilitada rahu, anda endast maksimum ja keskenduda sooritusele.“

Ajaga 25.53 võttis Rene Zahkna ja Kalev Ermitsa ees meeste 10 km sprindistantsi võidu Martin Remmelg, kellel kahe tiiru peale kokku tuli vaid üks eksimus (1+0). Teiseks tulnud Zahkna eksis kokku kolmel korral (2+1) ja pidi vastu võtma 17 sekundilise kaotuse Remmelga järel. Poodiumi kolmanda astme hõivas Ermits (+1.07; 3+1).

Tänasest võidust näeb Remmelg eelkõige tagasisidet oma ettevalmistusele. „Ettevalmistus on sujunud plaanipäraselt. Kuigi suviste võistluste pealt on keeruline suuri järeldusi teha, siis saab öelda, et koondise tase on küllaltki ühtlane,“ sõnas Remmelg. Tänase osas peab Remmelg selgelt oma edu pandiks laskmist: „Kui protokolli vaadata, siis on näha, et valdav enamus lasi kolm ja enam trahvi. Kindlasti oli laskmine täna minu trumbiks.“

Pühapäeval toimuvad Otepääl Tehvandil jälitussõidud. Start antakse kell 10.15.

Vanusegruppide võitjad:
Neiud 17 – Lisbeth Liiv
Neiud 19 – Sofija Balabanova
Noormehed 17 – Andreas Koppa
Noormehed 19 – Joosep Perv
Naised 21 – Ieva Puce (LAT)
Mehed 21 – Edgars Mise (LAT)
Tagasi üles
Back