Eesti päästjad osalevad Lõuna-Koreas Päästjate Maailmamängudel

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Eestit esindab ka 2018. aasta parima Pritsumehe tiitli võitnud Alor Kasepõld Tõrva päästekomandost.

FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Homme, 5.septembril sõidab Tallinnast Lõuna-Koreasse Eesti päästjate paremik, et osaleda 13. Päästjate Maailmamängudel. Päästeametit sõidab esindama 10-liikmeline meeskond, kes paneb oma võimed proovile 20 erineval spordialal. 10-liikmelisest meeskonnast on neli meest Tõrva ja üks Võru ning Valgamaa päästekomandost.

„Eesti päästjad on hingega asja juures ning see on hea näide, kui Sul on unistus, siis selle poole tasub püüelda,“ kiidab päästjate omaalgatuslikku ettevõtmist Päästeameti päästetööde osakonna juhataja Martin Lambing. „See meeskond on väga palju ise teinud selleks, et unistus sellel võistlusel osaleda täituks. Sellised võistlused on heaks võimaluseks näidata Eesti päästjate head vormi, kõrget taset ja ettevalmistust maailmatasemel päästetegevustes osalemiseks.“

Tõrva päästekomando komandopealiku ja tänavuse Parima Pritsumehe tiitli võitnud Alor Kasepõllu sõnul oli soov osaleda Päästjate Maailmamängudel peas küpsenud juba mitmeid aastaid, kuid nüüd otsustati asi ka päriselt ära korraldada. „Kõik Maailmamängudel osalevad päästjad leidsid kohalike omavalitsuste ja erasektori näol sponsorid ise. Kuna Päästjate Maailmamängud on suurejooneline võistlus, siis vajasime ka viisakaid ja kaasaegseid esindus- ja võistlusriideid. Abipalve sai õhku visatud Päästeametile, kes sellest kinni haaras ja soetas kõik, mis vaja. Süda nuttis sees – rõõmust, päriselt,“ lisas Kasepõld.

Eestit esindab meeskond koosseisus Kristjan Mikk (Tõrva päästekomando), Timo Laks (Tõrva päästekomando), Harri Joakit (Võru päästekomando), Aleksander Matrossov (Mustvee päästekomando), Rauno Ojamägi (Kohila päästekomando), Fred Anton (Kohila päästekomando), Sander Kaur (Kohila päästekomando), Mikk Palover (Tõrva päästekomando), Alari Kais (Valgamaa päästepiirkond) ja 2018. aasta parima Pritsumehe tiitli võitnud Alor Kasepõld (Tõrva päästekomando).

Päästjate Maailmamängud toimuvad Lõuna-Koreas Chungju linnas ja selle ümbruses. Võistlused algavad suure avatseremooniaga 9. septembril ja lõpevad 17. septembril.

Tagasi üles