Magnus Kirt vägevast seeriast: statistika paneb mind pingutama

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Elu parima hooaja lõpetab Magnus Kirt kahe koduvõistlusega. Neist üks on 15. septembril Tõrva gümnaasiumi staadionil peetav 11. Tõrva-Helme kergejõustikupäev olümpialastega, mis on ühtlasi tema isa Peeter Kirdi mälestusvõistlus.

FOTO: Sander Ilvest / Postimees

Eesti kergejõustikukoondise liider Magnus Kirt on sel hooajal pidanud 17 võistlust ning visanud kõik korrad oda üle 83 meetri. Viimati sai ta sellega hakkama pühapäeval, kui teenis 83.79-ga Berliini olümpiastaadionil neljanda koha.

«Väga äge oli. Nad said võistluseks staadionile 45 000 inimest. Võib-olla ise pärast kolmandat katset väsisin ära, sest võistlusi on järjest päris palju olnud. Aga ma nautisin seda. Meeleolu ja melu poolest see Euroopa meistrivõistlustest väga palju ei erinenudki. Aga pingete poolelt oli küll erinev. Üritasin võimalikult palju nautida seda, mida ma võib-olla Euroopa meistrivõistlustel ei saanud nautida,» ütles Kirt.

Elu parima hooaja lõpetab Kirt kahe koduvõistlusega. Kui eelmisel hooajal tegi ta 19 võistlust ning viskas alati üle 80 meetri, siis tänavu on ta igal võistlusel saanud kirja vähemalt 83 meetrit. «Mulle endale meeldib statistikat väga jälgida. See paneb mingil määral pingutama ega lase end lõdvaks lasta. Hooaja lõpus, kus enam pole nii suure järguga võistlusi, aitab statistika mul end motiveerituna hoida.»

Tagasi üles