Maailmakoristuspäev ootab koristama 10 000 inimest

Maailmakoristuspäev ootab osalema 10 000 inimest üle Eesti.

FOTO: Arvo Meeks / LEPM

Tänase seisuga on 15. septembril toimuva Maailmakoristuspäeva koristuskaardile kantud 390 talgukohta üle Eesti, sellise hulga jäätmete koristamiseks on hinnanguliselt vaja umbes 10 000 inimest.

Eesti koristuskaardile kantud talgutest neljandikul on talgujuhid juba olemas, ent ligikaudu 300 talgujuhti on siiski veel puudu. Nii ootabki Maailmakoristuspäeva meeskond jätkuvalt kõigi keskkonnast hoolivate aktiivsete vabatahtlike abi, kes oleksid nõus võtma enda kanda talgujuhi rolli ning nõndaviisi ära tegema midagi suurt meie elukeskkonna heaks.

Küllaltki palju on koristuse vastu huvi tundnud just erinevad organisatsioonid ja ettevõtted. Hetkel on suuremate puntidena kirja pannud pea poolsada ettevõtet, ent neid liitub Maailmakoristuspäevaga igapäevaselt üha enam. Küll aga on mõnevõrra leigem olnud eraisikute registreerimistuhin. Kuna kaardile märgitud jäätmete koristamiseks on vaja ligikaudu 10 000 inimest üle Eesti, kutsub Maailmakoristuspäev kõiki aktiivselt registreerima, et kõik jäätmehunnikud meie loodusest ikka välja saaks veetud. Kindlasti on palju toredam koristada koos sõpruskonna, pere või kolleegidega, nii et registreerida tasubki kohe koos seltskonnana.

Kindlasti on koristamine jõukohane igaühele. Näiteks tuleb Tallinnas Piritale koristama Euroopa Lapsekandmisnädala kogukond. Villapai OÜ tegevjuht ja Euroopa Lapsekandmisnädala Eestipoolne korraldaja Iti Pällin ütles, et Maailmakoristuspäev on suurepärane viis inimeste teadlikkuse tõstmiseks ning teisalt ka sotsiaalses plaanis kogukonnal kokku tulla ja koos midagi olulist ära teha.

„Me oleme enda ettevõtmisega algusest peale püüdnud inimestele sisendada seda, et kõik, mida me tarbime, mõjutab meie laste tulevikku. Hästi tihti hakatakse sellistele teemadele mõtlema rohkem just siis, kui perre sünnivad lapsed. Eks paljud väikelapse vanemad teavad suurepäraselt, mis tunne on olla rannas, kui laps topib suhu kõikvõimalikku seal vedelevat sodi,“ ärgitab Pällin inimesi tegema teadlikuid valikuid.

Tagasi üles