Sireen juhatas seenelise metsast välja

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Politseiauto. Foto on illustratiivne.
Politseiauto. Foto on illustratiivne. Foto: Urmas Luik

Eile juhatasid politseinikud Valgamaal alarmsõiduki sireeniga teed eakale mehele, kes oli metsas sihi kaotanud ning ei leidnud sealt enam ise väljapääsu.

Teisipäeva pärastlõunal kella 14 ajal teatati politseile, et Tõrva vallas Soontaga külas läksid 73-aastane ja 66-aastane mees metsa seenele, kuid kaotasid ühel hetkel üksteist silmist. Meestest noorem jõudis omal käel metsaveerele jäetud sõiduki juurde, kuid kokkulepitud ajaks sinna sõpra ei tulnud.

Kuna auto juurde naasnud mehel oli kaasas mobiiltelefon, sai ta aegsasti abi kutsuda ning muu hulgas politseile väärtuslikku lisainfot eksinud sõbra võimalikust asukohast anda. Politsei suunduski esmajoones metsa äärde, kus ootas ees omal käel tihnikust väljapääsu leidnud mees koos sõiduvahendiga. Kohapeal sai selgeks, et õnneks oli telefon kaasas ka metsas eksleval mehel ning politseinikud võtsid temaga otsejoones ühendust.

«Katsetasime kohe, kas eakas mees kuuleb alarmsõiduki sireeni. Alguses oli see mehele vaevu kuuldav, kuid samm-sammult astus ta pidevalt oma liikumisest teada andes edasi ning mõnekümne minuti pärast õnnestus politseinikel ta metsast välja juhatada,» rääkis Kagu patrullitalituse juht Madis Soekarusk.

«Kasutame politseitöös erinevaid võimalusi metsa eksinud inimeste aitamiseks. Olgu selleks kopter, jälge ajav teenistuskoer või näiteks pimedal ajal ka valgusraketid. Antud juhul lahenes olukord kiirelt ja suuremaid politseiressursse kaasamata. Piisas üksnes politseinikest, mobiiltelefonidest ja huilgavast sireenist, et eksinut aidata,» tõdes ta.

Politsei soovitab igal juhul metsa minnes kaasa võtta laetud mobiiltelefoni, sest hätta sattudes on see asendamatu abiline oma olukorrast teadaandmisel ja abivajaja asukoha väljaselgitamisel. «Kui metsa eksib eakam inimene, kel jaksu vähem, ei tasuks tundide viisi meeleheitlikult ise väljapääsu otsida, vaid leida lagedam koht ja sinna abi ootama jääda,» soovitas patrullijuht.

Tagasi üles