Ametiühing nõuab ausat konkurentsi ühistranspordi turul

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Foto on illustratiivne.

FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Transpordi Ametiühing teatas, et tänaseks on puudu palju bussijuhte ja töötasu ei ole vastavuses tehtava töö ning vastutusega. Seetõttu on vajalik, et kõik ettevõtted käituksid vastutustundlikult ja täidaksid seadusest tulenevaid ning sektoris kehtestatud reegleid.

Transpordi Ametiühing on pöördunud ka bussijuhtide poole, et nõutaks oma tööandjalt korrektse töölepingu sõlmimist ja ei nõustutaks tööandja poolt propageeritavate käsunduslepingute ja muude skeemidega ning antaks ettevõttes toimuvatest rikkumistest teada.

Ametiühingu koordinaatori Aare Kübarsepa sõnul kogub ametiühing rikkumiste kohta käiva informatsiooni kokku ning edastab selle järelevalvet teostavatele ning avalikku liinivedu korraldavatele organisatsioonidele.

„Transpordi Ametiühingu arvates tuleb hangete läbiviimisel pöörata tähelepanu ka pakkumisel osalevate ettevõtte eelnevale seadusekuulekale käitumisele,“ sõnas Kübarsepp. Ta lisas, et probleemid on sektoris pikaaegsed, tasuta ühistransport on probleemi veelgi süvendanud ja tekitanud bussijuhtide seas rahulolematust juurde.

„Samuti tuleb tagada, et kogu liinilepingu kehtivuse ajal peetaks kinni kehtestatud seadustest ja sektorilepinguga kehtestatud reeglitest,“ rõhutas Kübarsepp.

Transpordi Ametiühing kutsub kõiki bussjuhte üles oma õiguste eest seisma ning on valmis nendega vajadusel konsulteerima ja neid informeerima, lisaks abistama oma liikmeid konkreetsetes töövaidlustes, koostades töövaidlusavaldusi ning esindades töötajaid töövaidlusorganis.

Tagasi üles