Politsei tabas Valgamaal ohtliku juhi

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Tänavu on politsei Lõuna-Eestis kõrvaldanud juhtimiselt ühtekokku 1278 alkoholi tarvitanud autojuhti.

FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

6. septembri varahommikul kella 4.20 paiku peatas politsei Valgamaal Jõhvi-Tartu-Valga maantee 217. kilomeetril kontrollimiseks sõiduauto BMW. Juhi kontrollimisel ilmnes, et autoroolis oli 26-aastane alkoholi tarvitanud ning juhtimisõiguseta mees.

Politsei kõrvaldas mehe juhtimiselt, toimetas ta arestikambrisse kainenema ning tema suhtes alustati menetlust. Mootorsõidukit juhtinud mees on politsei huviorbiiti sattunud ka varem. Teda on varasemaltki tabatud juhtimisõiguseta alkoholijoobes sõitmisel.

„Ohtlik kombinatsioon igal juhul, kui liikluses osaleb paadunud rikkuja, kel pole sõiduoskusi, ta ei oska sõidukit valitseda ega anna endale aru, et purjus pea neid võimeid kuidagi talle ka ei kasvata, vaid üksnes kahandab,“ sõnas joobnud juhi auto peatanud patrullpolitseinik Heili. Ta lisas, et joobes juhtide suhtes kehtib jätkuvalt nulltolerants, mistõttu on karistused selliste ohtlike liiklusrikkumiste eest karmid.

Tänavu on politsei Lõuna-Eestis kõrvaldanud juhtimiselt ühtekokku 1278 alkoholi tarvitanud autojuhti, neist 419 on tabatud Põlva-, Võru- ja Valgamaal.

Tagasi üles