R, 2.12.2022

Elektrikatkestused sundisid talunikku tonnide kaupa vilja ringi tassima

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Elektrikatkestused sundisid talunikku tonnide kaupa vilja ringi tassima
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Teraviljakasvataja Rein Rosenbergi sõnul rikkusid järjestikused elektrikatkestused viljakuivatis ühe ahju automaatika ja üks detail tuli seal nende tõttu ka välja vahetada.
Teraviljakasvataja Rein Rosenbergi sõnul rikkusid järjestikused elektrikatkestused viljakuivatis ühe ahju automaatika ja üks detail tuli seal nende tõttu ka välja vahetada. Foto: Arvo Meeks / LEPM

Järjestikused elektririkked häirisid Valgamaa teraviljakasvataja elu sedavõrd, et kui tuli teade peatsest plaanilisest katkestusest, saatis nördinud mees Elektrilevile protestikirja.

«Pool päeva elektrita ei ole mingi probleem, kui on ette teada. Kuid meil ei ole olnud võimalik juba kolm päeva oma seadmeid vajalikul määral kasutada,» avaldas Rein Rosenberg 17. augustil teele läkitatud kirjas nördimust. «Kuivatamata vilja kogus on kasvanud selliseks, et otsast võib hakata vili riknema. Lähiajal lisaks eelnevatele juhtumitele veel üks plaaniline elektrikatkestus on täiesti vastuvõetamatu!»

Õru piirkonnas umbes 600 hektaril teravilja kasvatav talunik rõhutas, et augusti lõpus on viljakasvatajatel põhiline koristus- ja viljakuivatusperiood, mil igasugune voolukatkestus või -kõikumine võib tuua kaasa suuri probleeme.

Märksõnad
Tagasi üles