T, 7.02.2023

Lõuna-Eestis tegutseb 30 iseseisvat külapoodi

Tomi Saluveer
, reporter
Lõuna-Eestis tegutseb 30 iseseisvat külapoodi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Leevi küla kogukonna aktiivsed liikmed Riho ja Aire 
Ilves-Luht võtsid eelmise aasta juunis Leevi poe majandamise üle pärast Põlva tarbijate ühistu otsust sulgeda väikese käibega külapood piirikaubandusest tingitud kahjumi tõttu.
Leevi küla kogukonna aktiivsed liikmed Riho ja Aire Ilves-Luht võtsid eelmise aasta juunis Leevi poe majandamise üle pärast Põlva tarbijate ühistu otsust sulgeda väikese käibega külapood piirikaubandusest tingitud kahjumi tõttu. Foto: Tomi Saluveer

Lõuna-Eestis on kokku 30 iseseisvat külapoodi. Nii võib nimetada Põlva-, Valga- ja Võrumaa kaupluseid, millel olemas kehtiv jaekaubanduse tegevusluba ning mis ei kuulu mõne suure kaubandusketi või ühistu omandisse. Seejuures ei lähe arvesse linnade-alevike poed.

Kagu-Eesti keskel Räpina vallas asuvast Leevi külast on paarkümmend kilomeetrit nii Põlva, Räpina kui ka Võru suunas. Leevi küla kogukonna aktiivsed liikmed Riho ja Aire Ilves-Luht võtsid eelmise aasta juunis Leevi poe majandamise üle pärast Põlva tarbijate ühistu otsust sulgeda väikese käibega külapood piirkaubandusest tingitud kahjumi tõttu.

Märksõnad
Tagasi üles