Krabi kooli direktor astus kohtu ette

Võru kohtumajas algas täna kohtuprotsess Krabi kooli endise direktori Ale Sprenki (keskel) üle. Temast vasakul prokurör Terje Aleksašin ja paremal advokaat Margus Kurm.

FOTO: Tomi Saluveer

Krabi kooli direktor Ale Sprenk astus täna kohtupinki süüdistatuna õpilaste kehalises väärkohtlemises. Tartu maakohtu Võru kohtumajas kuulatakse kohtuprotsessil nelja päeva jooksul tunnistajatena üle alaealisi kooliõpilasi ja nende vanemaid.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Terje Aleksašini sõnul tähendas kehaline väärkohtlemine õpilaste sakutamist juustest või kõrvast. Sprenki kaitseb advokaat Margus Kurm, kohtuprotsessi juhib kohtunik Erkki Hirsnik.

Sprenki süüdistatakse karistusseadustiku järgi teise inimese tervise kahjustamises, samuti valu tekitavas väärkohtlemises, kui see on toime pandud lähi- või sõltuvussuhtes ja kui see on toime pandud korduvalt. Süüdimõistmisel on sellise teo eest karistuseks ette nähtud rahaline karistus või kuni viieaastane vangistus.

Ale Sprenk.

FOTO: Tomi Saluveer

Eelmisel aastal suletud Varstu vallas asunud Krabi koolis õpetati erivajadustega ja keerulise loomuga õpilasi. Sprenk asus pärast Krabi kooli sulgemist tööle Varstu kooli direktorina, kuid vabastati sellelt kohalt erimeelsuste tõttu Rõuge vallavalitsusega. Sel sügisel avas koolijuht pärast aastast pausi taas Krabi kooli uksed, erakoolis õpib üks laps.

Tagasi üles