T, 4.10.2022

Lõuna-Eesti noormehed vahendavad telepurgis libauudiseid

Tiit Loim
, reporter
Lõuna-Eesti noormehed vahendavad telepurgis libauudiseid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Siim Taba (vasakul) ja Sander Valge toovad libauudiseid ja huumorit vaatajateni Kanal 2-s pühapäeviti kell 19.35. 
Siim Taba (vasakul) ja Sander Valge toovad libauudiseid ja huumorit vaatajateni Kanal 2-s pühapäeviti kell 19.35. Foto: Madis Sinivee

Valgas üles kasvanud Siim Taba ja Põlva lähedalt pärit Sander Valge olid veel hiljuti Eesti mõistes üpris edukad juutuuberid. Nüüd tegid nad sammu edasi ja toovad pühapäevaõhtuti televaatajateni libauudiseid pakkuva huumorisaate «Intriigikogu».

Kahe noore mehe duo alustas saadetega Youtube’i kanalis «Tuuled muusikas», millest praeguseks on saanud «Tumu». Idee oli võtta saadetest või uudiselõikudest klipid, monteerida omavoliliselt ümber ja lisada oma kommentaarid. Seda formaati tutvustasid nad Kanal 2 juhtidele ja nii hakkas idanema idee saatest, mis nüüd on eetris olnud kahel pühapäevaõhtul.

Kui libauudised ehk inglise keeles fake news on asi, millest tihtipeale räägitakse kui viimase aja nuhtlusest väidetavas tõejärgses ajastus, siis Taba ja Valge sellest numbrit ei tee ja päris igaühele meeldida ei püüa. «Iga asi võib hirmutada. Paljud naised lähevad teleka eest ära ka siis, kui näidatakse mao pilti,» arvab Taba.

Märksõnad
Tagasi üles