Sisukord
Lõuna-Eesti Postimees
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Kui haritud on omavalitsuste ametnikud?

2 min lugemist
FOTO: Artur Kuusi illustratsioon

Vaadates kolme Kagu-Eesti maakonna omavalitsuste teenistujate haridustaset, võib tõdeda, et see on küllaltki kõrge. Kõrgharidus on teenistujatest kahel kolmandikul ning kõige levinum haridustase on magister.

Tellijale

Ajendi suurema ülevaate koostamiseks andsid Tõrva ja Valga vallavalitsus, kes teenistujate kontaktandmete juures avaldavad ka nende hariduse. Veidi vähem detailne ülevaade oli Otepää valla ja Võru linna kodulehel. Ülejäänud seitsmest omavalitsusest tuli andmed küsida.

Et haridustasemete rägastik on üsna segane, tuli teha mõni lihtsustus. Haridustaset on mõistetud kui kõrgeimat lõpetatud haridust. Nõukogudeaegsete kraadide puhul, mis tänapäevastega võrdsustatud, on ülevaates kirjas vaid selle tänapäevane vaste ehk näiteks magistrikraad, kuigi seda toona nii ei nimetatud. Ühel juhul, mil ametnikul oli kaks sarnase tasemega haridust, tuli analüüsi tarbeks valida üks.

08.04.2020 10.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto