iDeal kampaania

Noored esitlesid silmapaistvaid ärimudeleid

Noored ärimudeleid koostamas.

FOTO: Liisi Treier

Laupäeval toimus SEB Innovatsioonikeskuses Youth Empowered Eesti õppesarja avaüritus „Meil ei ole planeeti B“, kus noored tutvusid vastutustundliku ettevõtlusega ja töötasid kogenud mentorite juhendamisel välja reaalseid ärimudeleid.

Ürituse päev algas inspireerivate ettekannetega tuntud esindajatelt, kel kõigil isiklik kogemus vastutustundliku ja jätkusuutliku ettevõtluse ning tarbimisega. Päeva teises pooles toimunud töötubades loodi meeskondade parimatest ideedest algsed reaalselt toimivad ärimudelid. Nendes tuli arvesse võtta vastutustundliku ja jätkusuutliku tegevuse põhimõtteid.

Ärimudeleid esitleti žüriile, kes hindas kaheksa äriidee hulgas silmapaistvaimaks temperatuurihoidva ja korduvkasutatava koti, mis on tavatarbijatele käepärane nii külmutatud kui soojade toiduainete transportimiseks.

Sõelale jäi ka interaktiivse rääkiva prügikonteineri ehk Prügikolli idee, mis suunatud lastele ja noortele neis prügisorteerimise harjumuse juurutamiseks. Meeleolukaimateks osutusid lausa kaks äriideed, mis olid keskendunud kohukeste keskkonna- ning sööjasõbralikumaks muutmisele: esimene läbi kiirelt komposteeruva pakendi ja pulga lisamise ning teine tavapärase kohukese mõõtude suurendamise.

Kõigi esinejate ühine sõnum noortele oli, et hea äriidee saab alguse probleemist ja mõelda tuleks ka äriidee mõjule loodusele ning ühiskonnale laiemalt.

Youth Empowered õppesari toimub Eestis teist aastat. Tänaseks 28 riigis toimiva Youth Empowered programmi läbiviimist toetab Coca-Cola HBC, mille partnerorganisatsiooniks Eestis on Junior Achievement (JA).

JA Eesti direktor Kersti Loor: „Meil on hea meel, et Coca-Cola HBC annab Youth Empowered programmiga hoogu õpilasfirmade tegemisele, panustades nii väärtuslike õppematerjalide kui ka mentoritega. Toimunud avaüritus oli noortele kindlasti inspiratsiooniks ning aitas läbi mõelda, kuidas oma õpilasfirmas keskkonnateadlikumaid valikuid teha.“

Avaüritusele järgneb õppesari Tallinnas, Pärnus ja Tartus. Seminaridel töötatakse aktiivselt läbi turundus- ja müügiteemad, juhtimisoskuste valdamine ja finantskirjaoskusega seotu. 

Youth Empowered avaürituse toimumisele panid lisaks JA Eestile õla alla SEB, Eesti Töötukassa, Eesti Pandipakend ning Cleantech ForEst MTÜ.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles