Tippsportlase ema Raina Uibo pärjati aasta õpetaja tiitliga

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare
  • Raina Uibo sõnul on lapsed aastakümnetega palju muutunud.
  • Ühest pojast on saanud tippkümnevõistleja, teisest käsipallur.
  • Raina Uibole tuli hiljutine tunnustus üllatusena.

Elupõline põlvakas, klassiõpetaja Raina Uibo pälvis tänavu Põlva valla aasta õpetaja tiitli. Tema kohta öeldakse, et ta on kaasav, nüüdisaegne ja kompetentne.

FOTO: Arvo Meeks

Allaandja ta ei ole. Ta oskab töötada lastega, on hell ja hoolitsev. Visa, töökas ja sihikindel. Hindab täpsust. On ettevõtlik ja empaatiline. Teab ja oskab kõike, lohutab ja kiidab kõiki. Need on vaid mõned märksõnad, millega teadjad-tundjad iseloomustavad äsja Põlva valla aasta õpetaja tiitliga pärjatud Põlva kooli klassiõpetajat, maailma ühe parima kümnevõistleja ema Raina Uibot.

«Tahtsin lastega töötajaks saada juba siis, kui ise veel lasteaias käisin. Tahtsin saada kas lasteaia- või algklasside õpetajaks. Vahepeal oli korraks tahtmine saada ka ämmaemandaks,» meenutas Uibo, kes on suureks kasvatanud kaks poega.

See oli 1991. aastal, kui Raina Uibo lõpetas Tartu õpetajate seminari ning sellest saati ongi ta olnud Põlvas õpetaja. Nii et kokku juba 27 aastat. Lisaks õppis ta pärast õpetajate seminari lõpetamist kõrghariduse saamiseks edasi Tallinna Ülikooli kaugõppes ning hiljem veel laste kõrvalt kaks aastat teise kooliastme õpetajaks.

Tagasi üles