„Märka vabatahtlikku!“ tunnustamiseks esitati üle saja kandidaadi

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Vabatahtlike tunnustamisele „Märka vabatahtlikku!“, mille patrooniks on president Kersti Kaljulaid, saadeti 102 väljapaistvat näidet vabatahtlikust tegevusest üle kogu Eesti.

„Tore on tõdeda, et üle kogu Eesti on kõigis valdkondades tegutsemas tublisid vabatahtlikke, kes möödunud aasta tegevusega silma jäänud,“ tõdes Eesti Külaliikumise Kodukant vabatahtliku valdkonna juht Eha Paas.

„Kahtlematult väärivad kõik esitatud kandidaadid meie tänu. Meie tunnustuse hindamiskomisjonil seisab aga nüüd ees keeruline ülesanne, sest välja tuleb valida need 15, kellele president Kersti Kaljulaid tunnustused 1. detsembril Jõhvi kontserdimajas üle annab,“ rääkis Paas. „Eesti Vabariigi juubeliaastal tahame erilist austust ja tänu avaldada nendele inimestele, kes on panustanud Eesti kodanikuühiskonna arengusse ning on vabatahtlikena pannud õla alla vabaühenduste loomisse.“

Eesti Külaliikumine Kodukant tänab kõiki märkajaid ja tublisid vabatahtlikke, kaasajaid ning ettevõtteid ja organisatsioone, kes vabatahtlikku tegevust soodustanud. Tunnustuse eesmärk on tuua esile ning avaldada austust ja tänu inimestele, kes on vabatahtlikult panustanud Eesti ühiskonna arengusse.

Vabatahtlike tunnustussündmust on korraldatud alates aastast 2005. Aastate jooksul on tunnustuse pälvinud kokku 349 vabatahtlikku ja vabatahtlike kaasajat.

Tagasi üles