Viies Tõrva Dokfest sai alguse
Vaata galeriid avamiselt!

MTÜ Rabarebased korraldab viiendat aastat dokumentaalfilmifestivali Tõrva Dokfest. Pühapäevani linastub kinos Koit 14 filmi, mis on ühtlasi Dokfesti rekord.

Tõrva vallavanem Maido Ruusmann ütles eile Dokfesti avamisel, et tal on hea meel, et Tõrva on leidnud tee noored, kes ei ole siit pärit, aga panustavad kohalikku kultuuriellu. Ta lisas, et Tõrva Dokfest on saanud sügise oodatuimaks ürituseks kohalike seas.

„Samuti on tore näha, kuidas tehakse koostööd kohalikega: nii Supelungi kui Pubi Juudasega, et pakkuda tõrvakatele ja meie sõpradele veelgi sisukamat nädalavahetust,“ lausus Ruusmann.

Sel aastal on Dokfestil au sees Eesti. Kokku näidatakse üheksat Eesti dokumentaalfilmi. Välismaiste filmide valik on varasemalt olnud esindatud mainekatel festivalidel Docpoint ja IDFA.

Festivali kunstiline juht Marianna Kaat sõnas, et sel aastal soovitakse vaatajaid inspireerida ja üllatada.

„Tavaliselt on teised inimesed ja nende lood meile inspiratsiooniks. Seetõttu on Dokfesti programm suunatud hämmastavate inimeste lugude jutustamisele läbi filmi,“ sõnas ta.

Festivali programmijuht Mai Kroonmäe sõnas, et Dokfesti programmis on lood inimestest, kes tegutsevad erinevates eluvaldkondades. Koostades peeti silmas, et filmielamuse saaksid igas vanuses inimesed.

Filmidele järgnevad arutelud filmitegijatega.

Tagasi üles