Politsei tabas raske avarii arvatava põhjustaja

Politsei otsib raske õnnetuse põhjustamises kahtlustatavat Tanelit. FOTO: Politsei

FOTO: Politsei

Ööl vastu tänast, 22. oktoobril kell 2.17 juhtus Valgas Metsa tänaval raske liiklusõnnetus, milles sai viga kaks noorukit. Arvatav autojuht põgenes sündmuskohalt.

Kagu politseijaoskonna juhtivuurija Andres Kirsing kinnitas, et politsei tabas avariis osalenud noormehe. „Täna hommikul sai politsei Valga haiglast teate, et erakorralise meditsiini osakonda pöördus noormees, kes sarnaneb eile öösel Valgas avariipaigalt põgenenud autojuhile. Kui mehele oli esmaabi antud, veendus politsei, et tegu on otsitava noormehega. Ta peeti kuriteos kahtlustatavana kinni ning viidi menetlustoiminguteks jaoskonda,“ ütles Kirsing.

Kirsing kirjeldas, et esialgsetel andmetel liikus sõiduauto BMW suurel kiirusel Pika tänava suunas, kui juht kaotas masina üle kontrolli ning sõiduk paiskus vastu puud. Sealt edasi paiskus auto täpsustatud andmetel Metsa 17 ja Pikk tn 2a majade vahelisse hoovi.

„Juhi kõrvalistmel kaasa sõitnud 18-aastane neiu sai avariis eluohtlikke vigastusi ning viga sai ka tagaistmel kaasa sõitnud 17-aastane noormees. Et kannatanutele abi saaks anda, tuli mõlemad deformeerunud sõidukist välja lõigata,“ kirjeldas Kirsing keerulisi päästetöid.

Praegu teadaolevalt oli autoroolis 19-aastane Tanel, kes põgenes avarii järel sündmuskohalt. „Politsei tegeleb aktiivselt autojuhi asukoha väljaselgitamisega, kuid kellel on abistavat infot avariis osalenud Taneli võimalikust viibimiskohast, andke sest numbril 112 teada,“ palus juhtivuurija kogukonna kaasabi.

Politsei pressiesindaja Kerly Virk täpsustas, et autos oligi teadaolevalt kolm noorukit: juht ja kaks kaasreisijat. "Kõrvalistuja kasutas turvavööd, teiste puhul on turvavarustuse kasutamine väljaselgitamisel."

Ta nentis, et juhi kainuse kohta võib praegu vaid oletusi teha, kuivõrd selle kontrollimiseks avarii järel puudus võimalus – roolis olnud noormees põgenes.

Raske avarii üksikasjade väljaselgitamiseks alustas politsei kriminaalmenetlust. Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Milvi Väin täpsustas, et seda alustati paragrahvi järgi, mis käsitleb mootorsõiduki juhi poolset liiklusnõuete rikkumist, kui sellega on ettevaatamatusest tekitatud inimesele raske tervisekahjustus. Karistusseadustik näeb mainitud paragrahvi järgi süüdimõistmisel karistuseks ette kuni viis aastat vangistust.

"Tervisekahjustuse lõpliku raskuse kohta annab hinnangu kohtuarstlik ekspertiis, mille tulemusest sõltub menetluse liik – kui tervisekahjustus on raske, jätkub uurimine kriminaalmenetluses. Kerge tervisekahjustuse puhul jätkuks uurimine väärteomenetluses," selgitas prokurör.

Ta lisas, et autojuhi põgenemine sündmuskohalt on kohtus käsitletav raskendava asjaoluna ja see mõjutab karistuse mõistmist.

Valgas juhtus Metsa tänavas raske liiklusõnnetus. Kolmeliikmeline seltskond sõitis BMWga vastu puud. FOTO:

FOTO: Arvo Meeks

Valgas juhtus Metsa tänavas raske liiklusõnnetus. Kolmeliikmeline seltskond sõitis BMWga vastu puud. FOTO:

FOTO: Arvo Meeks

Valgas juhtus Metsa tänavas raske liiklusõnnetus. Kolmeliikmeline seltskond sõitis BMWga vastu puud. FOTO:

FOTO: Arvo Meeks

Tagasi üles