R, 24.03.2023

Monika-Evelin Liiv vallutab kuulsate ooperiteatrite lavasid

Lõuna-Eesti Postimees
Monika-Evelin Liiv vallutab kuulsate ooperiteatrite lavasid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Valgamaalt Kalme külast pärit ooperilaulja Monika-Evelin Liiv on oodatud paljudes kuulsates ooperimajades.
Valgamaalt Kalme külast pärit ooperilaulja Monika-Evelin Liiv on oodatud paljudes kuulsates ooperimajades. Foto: Vello Jaska

ohtasin Valgamaale ja kogu Eestile tuntust toonud ooperilauljat Monika-Evelin Liivi – nagu varem kokku lepitud – Helsingi kesklinnas marssal Mannerheimi mälestussamba juures. Soovimata pühapäevasesse suurlinnasaginasse sulanduda, leidsime sobiva vestluskoha kunstimuuseumi Kiasma hubases kohvikus.

Liivi rahvusvaheline karjäär on nüüdseks kestnud üle kümne aasta. «Osalesin aastatel 2007–2009 Jette Parkeri noorte artistide programmis. See toimus Londonis inglise kuninglikus ooperimajas Covent Gardenis, mis on üks tippooperimaju maailmas,» meenutas Liiv karjääri algust. Ta lisas, et oli esimene eestlane, kes selle maja laval esinenud.

Nüüd kutsuti Valgamaalt Kalme külast võrsunud laulja sinna tagasi. 26. septembril esietendus Londonis Wagneri ooper «Valküür». «Laulan selles Grimgerde rolli. Tähelepanuväärne on aga see, et etenduses on üheaegselt laval kolm eestlast: mina, Ain Anger ja Kai Rüütel.»

Märksõnad
Tagasi üles