Piirivalvurid tabasid Võrumaal sõiduki salasigarettidega

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Värskas kinni peetud sõidukist leiti hulk salasigarette.
Värskas kinni peetud sõidukist leiti hulk salasigarette. Foto: Politsei- ja piirivalveamet

Möödunud reedel märkasid piirivalvurid Võrumaal kahtlast sõidukit, mille kontrollimisel avastati masinast kümneid tuhandeid salasigarette.

26. oktoobri hommikul märkas piirivalvepatrull Värskas kahtlast sõidukit, mida oli alust seostada salakaubaveoga. Sõiduauto Kia peeti kontrollimiseks kinni ning sõiduki tagumiselt istmelt avastasid piirivalvurid 30 000 Valgevene ja 200 Venemaa maksumärkidega sigaretti.

Sigaretid olid peidetud kilekottidesse.
Sigaretid olid peidetud kilekottidesse. Foto: Politsei- ja piirivalveamet

Sõidukit juhtinud 27-aastane mees ning kaasa sõitnud 25-aastane mees ja 22-aastane naine peeti asjaolude selgitamiseks kinni ning viidi arestimajja. Kui autojuht oli Eesti kodanik, siis kaasreisijad Venemaa Föderatsiooni kodanikud.

Järgmisel päeval, 27. oktoobril pärast Maksu- ja Tolliameti menetlustoimingute lõppu tunnistati kehtetuks kaasreisijatele väljastatud Eesti Vabariigi Schengeni viisad. Naisele kehtestati kolmeks ja mehele üheks aastaks sissesõidukeeld ja nad saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

„Salakaubandusega võitlemine on piiriturvalisuse seisukohast üks olulisemaid prioriteete, mille tõkestamiseks teevad piirivalvurid igapäevaselt palju tööd. Nagu seegi juhtum näitas, on piirivalvurid oma ala asjatundjad ning suudavad smugeldajate tegevust varakult märgata ning ka tõkestada,“ kinnitas Saatse kordoni juht Arvi Suvi.

Salakaubaveo juhtumi üksikasjade selgitamiseks alustas maksu- ja tolliamet väärteomenetlust.

Tagasi üles