Sisukord
Lõuna-Eesti Postimees
Postimees

Uus teater otsis Põlvas ja Antslas näitlejaverega inimesi

1 min lugemist
Päeva juhatasid sisse soojendusharjutused. FOTO: Indrek Sarapuu

Nii Antslas kui Põlvas olid laupäeval Polygoni teatrikooli sisseastumiskatsed. Üsnagi hulluks muutunud teeoludest hoolimata jõudsid teatrijuhid ja õpetajad kõik õnnelikult mõlemasse paika.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Põlvasse oli kogunenud vanemaid ja nooremaid, kokku mõniteist inimest, kel kõigil tekstid ette valmistatud ning julgus rindu võetud, et komisjoni ees ennast avada. Vastuvõtukomisjonis olid kooli- ja teatrijuht ning lavastaja Tamur Tohver, Lõuna-Eesti juurtega lavastaja ja õpetaja Helena Kesonen ning näitleja-koolitaja Margo Mitt. Pärast soojendusharjutusi oligi aeg enesetutvustuseks.

Tohveri sõnul läksid vastuvõtukatsed väga edukalt ning ta tõdes, et mõlemas Kagu-Eesti keskuses võis kohata varasemast tuttavaid inimesi. «Siin kandis on väga tugev teatritegemise traditsioon just vanema generatsiooni hulgas, kuid ka nooremad ihkavad osaleda kõikvõimalikes suveprojektides ja seriaalides. Teatrikool on selge ja otsene tee lavale. Ka meie õpetajad on rahvusvahelise kogemusega kutselised teatritegijad ning valmis sel teel toeks olema.»

05.08.2020 09.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto