Kuperjanovi jalaväepataljoni ülema kell sai jälle täistabamuse

Pataljoniülema kella laskmised toimusid juba 25. korda.

FOTO: Kaitsevägi

Traditsioonilise Kuperjanovi jalaväepataljoni laskevõistluse pataljoniülema kella pihta võitis sel aastal kapten Karl-Erik Kirschbaum võistluse viiendas voorus tehtud täpse lasuga.

Vastavalt võistluse juhendile peavad osalejad tabama pataljoniülema poolt sihtmärgiks antud kella saja meetri kauguselt. Kokku osales sel aastal laskevõistlusel üksteist Kuperjanovi jalaväepataljoni tegevväelast, kel läks võitja selgitamiseks tarvis kõiki lubatud viit laskevooru. Esimesena kella tabanud kapten Karl-Erik Kirschbaum Kuperjanovi jalaväepataljoni staabist sai vastavalt traditsioonile auhinnaks uue käekella.

„Osalesin pataljoniülema kella laskmistel juba seitsmendat korda ning muidugi on hea meel, et lõpuks ka täpse tabamuse kirja sain – järjekindlus viib sihile,“ ütles kapten Kirschbaum.

Pataljoniülema kella laskmised toimusid juba 25. korda. Laskmiste läbiviija leitnant Even Hurti sõnul oli võistlus pingeline ning enne viimast vooru polnud midagi selge.

„Tabamused läksid iga vooruga järjest paremaks ning kuigi vahepeal tekkis väike kahtlus, et ka viiendas ringis täistabamust ei tule, läks siiski õnneks,“ ütles leitnant Hurt. Terveks on kell võistluse ajaloos jäänud vaid ühel korral – 2007. aastal. Siis kinkisid osalejad pataljoniülemale suure seinakella.

Traditsioon sai alguse 1994. aastal, kui toonane Kuperjanovi jalaväepataljoni ülem kolonel Aarne Ermus vihastas oma valet aega näitava käekella peale ning otsustas ebatäpse ajanäitaja laskevõistlusele sihtmärgiks anda. Muuhulgas soovis ta sellega ärgitada tegevväelasi oma laskeoskust parandama.

Tagasi üles