VIDEO: Pianist Johan Randvere esitab Võrumaa aasta isaks valitud isa Jaanile õnnitluspala

Tomi Saluveer
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Võrumaalt pärit tuntud pianisti Johan Randvere isa Jaan Randvere valiti täna Võrumaa aasta isaks 2018. Poeg Johan esitab isale Võru muusikakoolis asuval Steinway klaveril muusikalise õnnitluse.

Pühapäeval Võru kultuurimajas Kannel peetud isadepäeva kontsertaktusel pälvis Võrumaa aasta isa tiitli puhkpilliõpetaja ja dirigent Jaan Randvere (51).

Vastne aasta isa tiitli saaja on muusik. Ta on ametis Võru muusikakoolis puhkpilliõpetaja ning puhkpilliosakonna juhatajana, samuti sümfoniettorkestri dirigendi ja kontsertmeistrina. Tunnustatud mehel on neli last: Johan Randvere (28), Maaren Vihermäe (27), Johanna Randvere (24) ja Paul Peeter Randvere (10).

«Minu isa on olnud mulle algusest peale eeskuju ja autoriteet, seda on ta mulle siiani,» rääkis Jaan Randvere poeg, tuntud pianist Johan Randvere. «Ta on suurepärane õpetaja, omal alal tasemel ning õiges annuses aus ja nõudlik, mis on täiesti haruldane ja hindamatu omadus.»

Jaan Randvere tütre Maaren Vihermäe sõnul on tema isa esmapilgul range, kuid suure südamega julge ja kindel mees, kes alati oma pere jaoks olemas ja valmis. «Lapsest saadik on tundunud ja tundub siiani, et mitte kusagil pole turvalisem kui isa juures. Temaga seostub meeletu kindlus,» lisas Maaren Vihermäe.

Võru muusikakooli hinnangul on Jaan Randvere pühendunud nelja lapse isa ja kahe lapselapse vanaisa, kes seab oma pere vajadused kõrgemale enda omadest. Õpilastele on ta hindamatu väärtusega õpetaja ja kolleegidele abivalmis ja tark kaaslane ning väga mitmekülgne muusik.

Võrumaal on aasta isa aunimetust välja antud aastast 2005. Varem on aasta isa tiitli pälvinud Jüri Drenkhan, Väino Leok, Andrus Asi, Agu Palo, Mart Timmi, Ülo Perli, Joel Sarik, Aigar Piho, Tarmo Jõgeva, Jaan Rüüberg, Tõnu Kõrda, Evald Krillo ja eelmisel aastal Tarmo Mõttus.

Tiitli andis üle Võrumaa arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots. Kontsertaktusel esinesid Hanneloore Horn kandlel ja Võru kunstikooli tantsutrupp Katariina.

Tagasi üles