Serviti tiim kaotas kodusaalis Ukrainast tulnud külalistele

«Pole midagi öelda – parem meeskond võitis,» lausus Serviti peatreener Kalmer Musting. Foto: Arvo Meeks

Laupäevastes käsipalli Balti liiga mängudes sai Eesti klubidest ainsana võidu tabelisse HC Tallinn, alistades Viljandi HC 30 : 18. Põlva Serviti pidi vastu võtma esimese kaotuse, jäädes kodusaalis 19 : 28 alla Ukraina klubile Zaporožje ZTR.

Kodumeeskond jäi kohe algul hätta ukrainlaste liikuva ja samas füüsilise kaitsega ning ZTR sai kiirelt 6 : 2 ette. Pärast kaheksaminutilist väravapõuda saatis Kristjan Muuga palli hästi mänginud Anton Derevjankini selja taha ning Balti liigas debüteerinud Mathias Rebane tegi karistusviskest seisuks 8 : 4.

Korra vähenes vahe kolmele punktile, kuid poolaja võitis ZTR 14 : 10. Teisel pooltunnil jõuvahekorrad ei muutunud. Juba avapoolajal mängurütmi rikkunud eemaldamised jõudsid kulminatsioonini 44. minutil, kui Serviti jäi platsile kolmekesi. ZTR suurendas vahet seitsmeni, ent põlvalased võitlust ei lõpetanud.

Raiko Rudissaare kaks tabamust ja Eston Varuski käest tühja puuri saadetud pall aitasid viimast kümmet minutit alustada seisult 21 : 16. ZTR võttis siiski oma ja sai A-tugevusgrupi tabelisse kolmanda võidu tulemusega 28 : 19. Rudissaar viskas Serviti kasuks viis ja Alfred Timmo neli väravat.

«Pole midagi öelda – parem meeskond võitis,» lausus Serviti peatreener Kalmer Musting (pildil). «Täna polnud me konkurentsis, jäime kohe alguses surve alla ja kaotasime mängurütmi. Saime küll mängu tagasi, aga teise poolaja algus tuli ikka jube vaevaliselt. Visates vaid 19 väravat, pole võimalik ZTRi võita.»

Eile kohtus Serviti kolmekordse Balti liiga võitja Minski SKAga, mängu tulemus polnud lehe trükkimineku ajaks veel teada.