L, 25.03.2023

Vanemaealised on tööturul aktiivsed

LEPM
Vanemaealised on tööturul aktiivsed
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Töökuulutused.
Töökuulutused. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Statistikaamet teatas, tööhõive ja tööjõus osalemise määr on kõrgemad isegi buumiaastatega võrreldes. Vanemaealiste tööhõive on rekordiliselt kõrge.

Töötuse määr oli 2018. aasta III kvartalis 5,2 protsenti, tööhõive määr 68,2 protsenti ja tööjõus osalemise määr 72 protsenti. Töötus püsis madal ja on sarnane majandusbuumi aastatele.

Tööturu näitajad eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes oluliselt ei muutunud. Siiski on märkimisväärne, et jätkuvalt kasvab vanemaealiste ehk 50–74-aastaste aktiivsus tööturul. Vanemaealiste tööhõive määr kasvas III kvartalis 59,1 protsendini, mis on selle sajandi kõrgeim. Vanemaealiste tööjõus osalemise määr oli 61,3 protsenti ja töötuse määr 3,6 protsenti. Võrreldes eelmise aasta III kvartaliga suurenes 50–74-aastaste hõivatute arv 4500 võrra ja töötute arv vähenes 3000 võrra.

Tööturu aktiivseima vanuserühma ehk 25–49-aastaste näitajad III kvartalis oluliselt ei muutunud. Nende tööjõus osalemise määr oli jätkuvalt kõrge.

Noorte ehk 15–24-aastaste tööjõus osalemise määr oli 46 protsenti. Kuigi noorte tööjõus osalemise näitaja on viimastel aastatel püsinud stabiilne, siis tänavu III kvartalis selles vanuserühmas hõivatute arv vähenes ning töötute arv suurenes.

2018. aasta III kvartalis oli hõivatuid 666 600 inimest, mis on sama palju kui aasta tagasi. Samas on märkimisväärselt kasvanud osaajaga hõivatute arv.

Märksõnad
Tagasi üles