Võrumaale tuli kaks liiklusohutuse auhinda

Auhindu annab välja maanteeamet.

FOTO: URMAS LUIK / PARNU POSTIMEES /

Selgunud on maanteeameti väljaantavate liiklusohutuse auhindade tänavused võitjad.

Juubeliaastal tunnustatakse lisaks silmapaistvale kohalikule omavalitsusele, üleriiklikule eeskujule, vastutustundlikule ettevõttele, õpetajatele, sündmustele ja koostööpartneritele ka aasta üllatajaid ning antakse välja eriauhinnad.

"Igal aastal jõuab meieni nii säravaid tudengite lõputöid kui ka kodanikualgatusi, mis väärivad kindlasti suurt kummardust kõigilt liiklejatelt. Sel aastal otsustasimegi need säravad tähed koondada kategooriasse aasta üllataja," selgitas maanteeameti ennetustöö osakonna ekspert Kerli Tallo. Kokku antakse seitsmes kategoorias 25 auhinda ning kaks eriauhinda.

Ühe kolmest liiklusohutuse koostööpartneri auhinnast saab Lõuna regioonis Võru patrulligrupi välijuht Erko Sibul. Lisaks talle saavad regioonis sellise tunnustuse osaliseks politsei- ja piirivalveameti töötajad Alar Sadam ning Taivo Rosi. Üleriikliklikult saavad selle tiitli Aigar Vaigu ja telesaade "Rakett 69".

Samuti tuli Võrumaale üks liiklusohutuse õpetaja auhindadest. Lõuna regioonis pälvis selle teise seas Elle Tikkop Värska gümnaasiumist.

Liiklusohutuse kohaliku omavalitsuse auhinna pälvis Saaremaa vald. Vastutustundliku ettevõtte auhinna sai Gjensidige kindlustus.

Aasta üllataja liiklusohutuses on Delfi sotsiaalkampaania ja üleskutse sõidukijuhtidele "Roolis ei loe!" ja Eesti Kunstiakadeemia enda nähtavaks tegemise meistriklass ja näitus "Illuminatsioon".

Liiklusohutuse eeskuju on Tartu Kivilinna Kool. 

Auhinda antakse välja 2009. aastast.

Tagasi üles