iDeal kampaania

Politsei kutsub kõiki helkurkõnnile

Helkurkõnd kaks aastat tagasi Valgas

FOTO: Tiit Loim/Valgamaalane

Kodanikupäeval, 26. novembril korraldab politsei ühes maanteeameti ja abipolitseinikega kogu Eestis aktsiooni „Helkuriga sõbraks“, millega teadvustatakse pimedal ajal enda nähtavaks tegemise vajalikkust.

Viis aastat tagasi Lõuna-Eestis helkurkõnnile elu sisse puhunud Politsei- ja Piirivalveameti politseikapten Rainer Rahasepp ütles, et helkurkõnd on igal aastal koondanud ja toob ka tänavu üle Eesti kokku külakogukonnad, sõprusringkonnad ja teised aktiivsed inimesed, kes on enda nähtavaks tegemisel teistelegi eeskujuks. Ühtlasi annavad inimesed helkurkõnnil osalemisega oma panuse teiste jalakäijate nähtavaks tegemisel.

„Igal aastal satub liiklusõnnetustesse kümneid helkurita jalakäijaid, kellest osa paraku hukkub. Inimelu on aga liiga kallis hind ükskõik milliseks õppetunniks. Seepärast kutsumegi kogukondi üles ennetavalt eeskujuks olema, end ja oma lähedasi helkiva elupäästjaga varustama ja teisigi abivajajaid nähtavaks tegema,“ ütles politseikapten.

Maanteeameti ennetustöö ekspert Darja Lukašenko-Tšistotin tõdes, et suurem jagu eestimaalastest on tänaseks küll helkuriga sõbraks saanud, kuid siiski leidub hämaratel tänavatel liikumas praktiliselt nähtamatuid musti tonte, kes end mingil põhjusel särava valgusallikaga varustanud ei ole.

Ta lisas, et  ohutum ja stressivabam liiklus algab aga siiski eeskätt liiklejate enda liikluskäitumisest, nende omavahelisest suhtlusest, üksteise märkamisest ja arvestamisest. „Viisakust liikluses saame kõik mõjutada oma käitumise, eeskuju, kui ka vabatahtlikuna panustamisega. Praegusel pimeda ajal on liikluses viisakus ka enda varustamine helkuri või mistahes valgusallikaga,“ selgitas ta ja lisas, et enese nähtavaks tegemiseks leiab põnevaid võimalusi leheküljelt silmapaistev.mnt.ee.

Eestimaa erinevates linnades ja külades toimuv helkurkõnd saab alguse 26. novembri õhtupoolikul kell 18 ning vältab tunni jagu. Politseile, abipolitseinikele ja maanteeameti ekspertidele oodatakse appi kõiki noori ja vanemaid, kes hoolivad kodukandi liiklusturvalisusest ja soovivad teedel end ohtu seadvad mustad tondid särama panna. End aegsasti helkuriga varustanud eeskujulikke noori premeeritakse helkurkõnnil šokolaadimedaliga.

Helkuriga sõbraks toimumiskohad ja kontaktid on leitavad prefektuuride Facebooki lehelt. Täiendavate küsimuste korral palume ühendust võtta politseinikuga, kes teie soovitud piirkonnas ennetusüritust läbi viib. Näitamaks, kes oma piirkonna elanike turvalisusest hoolib, soovitame osaluse registreerida ka oma koduprefektuuri Facebooki lehel.

Helkurkõnni toimumiskohad Lõuna-Eestis:

Põlvamaal

26. novembril kell 18:00 – Himmaste külakeskus (Keskuse tee 6/2, Himmaste) | reigo.padar@politsei.ee

26. novembril kell 18:00 – Saverna teenuskeskus (Kooli tee5, Saverna) | veronika.kadastik@politsei.ee

26. novembril kell 18:00 - Räpina keskväljak | janno.sild@politsei.ee

Valgamaal

26. novembril kell 18:00 - Valga Kultuuri- ja huvialakeskus (Kesk 1, Valga) | linda.oks@politsei.ee

26. novembril kell 18:00 - Valga politseimaja (Puiestee 4, Valga) | thea.tekkel@politsei.ee

26. novembril kell 18:00 - Tõrva linn (Veski 5, Tõrva) | merle.vatter@politsei.ee

26. novembril kell 18:00 - Otepää linn (Lipuväljak 13, Otepää) | sander.karu@politsei.ee

Võrumaal

26. novembril kell 18:00 - Võru politseimaja (Räpina mnt 20a) | elar.sarik@politsei.ee

26. novembril kell 18:00 – Parksepa A ja O kauplus (Kesk 7, Parksepa alevik) | meelis.tsopp@politsei.ee

26. novembril kell 18:00 - Mõniste küla (Teenusekeskuse ees, Mõniste küla) | andrus.valge@rmk.ee

26. novembril kell 18:00 – Rõuge noortekeskus (Nursi mnt 5, Rõuge alevik) | hans.saarniit@politsei.ee

26. novembril kell 18:00 – Antsla bussijaam (Põllu 15, Antsla linn) | ranno.vissel@politsei.ee

26. novembril kell 18:00 – Kuldre kool (Kuldre küla) | tiit.tonts007@gmail.com

26. novembril kell 18:00 – Värska vallamaja (Pikk 12, Värska) | consuelo.laanemae-raim@politsei.ee

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles