Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Fotod: Tõrva uus keskväljak sai jõulukuuse

Tõrvas sai paika jõulukuuks. Tegemist on põhikuusega suuremast planeeritavast installatsioonide kogumist, mis peaks paika saama järgmisel nädalal. FOTO: Egon Bogdanov

Täna paigaldati Tõrva keskväljakule jõulukuusk, mis toodi sinna Ala küla kandist.

15 meetri kõrgune ja kaks tonni kaaluv jõulupuu on suureks sirgunud Tõrva vallas Ala küla lähedal. Tegemist on põhikuusega suuremast planeeritavast installatsioonide kogumist „Meie metsa lugu“, mille loob Rakvere endine linnakunstnik Teet Suur, kes on ka kuulsate Rakvere jõulupuude autor. Kui kuusk toodi kohale täna, siis ülejäänud kompositsioon peaks paika saama järgmisel nädalal.

Tõrva vallavanem Maido Ruusmann rääkis, et tänavu on esimesed jõulud, mil Tõrva linnal on uus keskväljak ja see annab kunstiliselt suuremad võimalused. Vallavanem ütles, et kuna varem oli keskväljak põhimõtteliselt arendamata tühi parkimisala, siis puudus võimalus nutikate lahenduste loomiseks. Rekonstrueeritud keskväljak pakub aga aastaringselt põnevaid võimalusi, mida plaanitakse nüüd ja edaspidi rakendada. Sellest lähtuvalt paigaldatakse jõuludeks ka jalakäijate alale installatsioon "Meie metsa lugu"

„Tahame, et keskväljak oleks aastaringselt linna süda ja koht, mida oleks ka kohalikul inimesel pidevalt põnev uudistada, sest väljakul on midagi uut ja omamoodi,“ sõnas vallavanem.

Esimesel advendil toimub keskväljakul ka traditsiooniline pidulik advendiküünalde süütamine.

Tõrva keskväljakule paigaldati jõulukuusk. FOTO: Egon Bogdanov
Tõrva keskväljakule paigaldati jõulukuusk. FOTO: Egon Bogdanov
Tõrva keskväljakule paigaldati jõulukuusk. FOTO: Egon Bogdanov
Tagasi üles
Back