Video ja galerii: Otepääl saab peagi talverõõme nautida

Miinuskraadid on toonud talveilma ning talvepealinn Otepää valmistub talvehooajaks. Esimesed lumekahurid on alustanud oma tööd.

Munamäe ja Kuutsemäe suusakeskustes töötasid lumekahurid kogu öö. Suusakeskuste juhataja Priit Tammemägi ütles, et suusakeskused on plaanis avada sellel laupäeval.

Linnamäe orus käivitati lumekahurid samuti juba eile õhtul. Otepää Winterplace juhataja Siim Kalda ütles, et lumepark loodetakse avada paari nädala pärast. „Ilmaprognoos lubab hetkel lund teha ning meil on plaanis suurem osa lumevarudest nüüd ära teha. Uisuväljal saab tõenäoliselt uisutada juba selle nädala lõpus,“ märkis Siim Kalda. „Laiendasime sellel aastal väikelaste ala ning päris pisikestele on rohkem tegevusi. Kõik muud atraktsioonid – Ahha teadusiglu, tuubirajad, erievad lumeiglud, ja muud, ootavad kõiki suuri ja väikesi üsna pea külla!“

Tehvandi Spordikeskuse juhataja Jaak Mae andmeil käib hetkel Tehvandi lumekahurite töökorda seadmine ja lähipäevil, kui miinuskraadid lubavad, käivitub lumetootmine.

Otepää piirkonnas on kolm mäesuusakeskust - Kuutsemägi, Väike Munamägi ja Ansomägi,  üle 100 km suusaradu,  millest põnevama reljeefiga suusarajad jäävad Tehvandi Spordikeskuse territooriumile. Lisaks sellele tegutseb Linnamäe orus kogu perele mõeldud Eesti suurim talvepark Otepää Winterplace.  

Talvepealinn Otepää võõrustab sellel hooajal taas rahvusvahelisi suurüritusi – toimuvad kahevõistluse naiste kontinentaalkarikasarja etapp, kahevõistluse maailmakarikasarja etapp, Euroopa  Saunamaraton, Tartu maraton ja laskesuusatamise karikasarja etapp.

Otepää saab talvepealinna tiitli sellel aastal 22.detsembril kell 00.23, mil algab astronoomiline talv.

Infot Otepää lumeolude ja talveürituste kohta saab Otepää Turismiinfokeskusest telefonil 766 1200 Lahtiolekuajad: E-R 10.00-17.00; L 10.00- 14.00;  P suletud.  Vaata ka Otepää turismilehte: www.otepaa.eu

Lumeinfot edastab Otepää hea koostööpartner talveraadio Sky Plus.

Otepää valla üritustest saab infot valla kodulehel www.otepaa.ee sündmuste kalendris.

Tagasi üles
Back