P, 3.12.2023

Lüllemäe lapsed pääsesid renoveeritud võimlasse

LEPM
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Lüllemäe kooli renoveeritud võimla.
Lüllemäe kooli renoveeritud võimla. Foto: Valga vallavalitsus

Neljapäeva, 29. novembri hommikul kogunes kogu Lüllemäe koolipere võimlasse, et ruum peale põhjalikku remonti taas kasutuseks avada. Piduliku lindilõikamise järel jõuti uuenenud spordisaalis pidada ka esimene kehalise kasvatuse tund.

Lüllemäe kooli võimla oli remondiks suletud neli kuud. Selle aja jooksul sai amortiseerunud ja külmast ruumist kaasaegsetele nõuetele vastav spordisaal. “Oleme uuenenud võimla üle väga rõõmsad. Saali seisukord oli äärmiselt halb ja ilma remondita ei oleks me seda sellest õppeaastast alates enam kasutada saanud. Saali laest puhus ruumi tuul, talvel oli võimla temperatuur 12 kraadi. Valgustid olid pooled kustunud ja rippusid seina küljest ohtlikult lahti. Põrandalaudadest põrusid teatud kohtade peal naelad välja ja põrand oli äärmiselt külm. Ka seinad olid määrdunud,“ rääkis kooli direktor Jana Tiits.

Juba augustis alanud renoveerimistööde käigus vahetati hooneosa katus ja ehitati saalile uus soojustatud lagi, paigaldati automaatne ventilatsioonisüsteem ning teostati vajalikud elektri- ja torutööd. Täieliku uuenduse läbis ka ruumi põrand, kuhu paigaldati sportimiseks sobiv polüuretaanvaigukihiga kaetud kummist kattematerjal. Lisaks läbisid sanitaarremondi võimla pesu- ja abiruumid. Uuenenud ruumi sisustamiseks loodab kool soetada ka mõned sportimisvahendid. “Saal on meie õpilastel alati olnud vahetundides pallimängudeks aktiivselt kasutuses ja saab seda olla nüüd ka edaspidi. Juba on tuntud võimla vastu huvi ka õhtuste täiskasvanute treeningute tarvis,” selgitas Tiits. Juba homme toimub saalis esimene jalgpalliringi sisetreening.

Lüllemäe kooli uus võimla on puhas, soe ja valgusküllane. Koolipere peab oluliseks ka seda, et remondi järgselt on paranenud saali akustika. Kuna kool kasutab saali ka pidulike ürituste läbiviimiseks paraneb edaspidi aktuste helikvaliteet. Seni sündmuste läbiviimist seganud kaja enam pole ning muusikuid ja kõnelejaid on edaspidi paremini kuulda.

“Saal on meie õpilastel alati olnud vahetundides pallimängudeks aktiivselt kasutuses ja saab seda olla nüüd ka edaspidi. Juba on tuntud võimla vastu huvi ka õhtuste täiskasvanute treeningute tarvis,” selgitas Lüllemäe põhikooli direktor Jana Tiits. Fotol paremal lisaks kehalise kasvatuse õpetaja Valev Sisov.
“Saal on meie õpilastel alati olnud vahetundides pallimängudeks aktiivselt kasutuses ja saab seda olla nüüd ka edaspidi. Juba on tuntud võimla vastu huvi ka õhtuste täiskasvanute treeningute tarvis,” selgitas Lüllemäe põhikooli direktor Jana Tiits. Fotol paremal lisaks kehalise kasvatuse õpetaja Valev Sisov. Foto: Valga vallavalitsus
Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles