Aasta meessportlase tiitlile kandideerivad ka lõunaeestlased

Aasta sportlase auhinnad ootavad taas omanikke.

FOTO: ANDRES HAABU/PM/SCANPIX BALTICS

Eesti olümpiakomitee (EOK) kodulehel saab taas osaleda aasta sportlase rahvahääletusel.

Aasta meessportlase kategoorias leiame 11 kandidaadi seast ka Tõrva odamehe Magnus Kirdi ja Põlvast pärit kümnevõistleja Maicel Uibo.

Lisaks neile kandideerivad tiitlile vee-motosportlane Erik Aaslav-Kaasik, triatleet Marko Albert, mägironija Andras Kaasik, kulturist Ott Kiivikas, maadlejad Helary Mägisalu ja Heiki Nabi, vehkleja Nikolai Novosjolov, tõstja Mart Seim ja rallisõitja Ott Tänak.

Aasta treeneri kategoorias leiame teiste pretendentide seas ka Maicel Uibo treeneri Petros Kyprianou ja Magnus Kirti treeningutel aitavasse tiimi kuuluva Indrek Tustiti.

Igas kategoorias saab punkte anda kolmele kandidaadile. Igast seadmest saab hääletada vaid korra. Rahvahääletus lõppeb 20. detsembril kell 23.59. Nende vahel, kes annavad oma hääled kõikides kategooriates, loositakse välja pääsmeid auhinnagalale.

2018. aasta meessportlane, naissportlane, võistkond ja treener selguvad rahvahääletuse, spordiajakirjanike ja spordialaliitude hääletustulemuste liitmisel. Võrdsete lõplike punktide korral pälvib tiitli spordiajakirjanike hääletusvoorus parema koha saavutanud sportlane.

Lisaks valitakse aasta noorsportlane, kes selgitatakse välja spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hääletustulemuste põhjal.

Laureaadid kuulutatakse välja 27. detsembril Saku Suurhallis galaõhtul «EV100 Spordiaasta tähed 2018», mille otseülekannet saab jälgida Kanal 2 ja Postimehe portaali vahendusel.

Eesti Olümpiakomitee asepresidendi Tõnu Tõniste hinnangul oli lõppev spordiaasta õnnestumiste- ja emotsiooniderohke. «Usun, et tulemuste ja emotsioonide foonil, mida meie sportlased on tänavu pakkunud, saab kõigis auhinnakategooriates olema 2018 spordiaasta ihaldatud Kristjanitele tihe konkurents ning võitja ennustamine keeruline.»

Tõniste tõdes, et tavapäraselt lisab palju põnevust rahvahääletus, kus tulemuste kõrval väärtustab sporti jälgiv inimene alati ka emotsioone, mida sportlased oma sooritustega on pakkunud. «Tulemuspõhisema vaate toob hääletusse spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hinnang, kuid ega siingi lihtne ei ole, sest tugevaid tulemusi on palju ning eri alade resultaatide võrdlemine väljakutse nagunii.»

Mullu valiti aasta meessportlaseks rallisõitja Ott Tänak, aasta naissportlaseks vehkleja Julia Beljajeva, aasta võistkonnaks vehklemise epee naiskond koosseisus Irina Embrich, Julia Beljajeva, Kristina Kuusk ja Erika Kirpu ning aasta treeneriks Eesti meeste võrkpallikoondise treener Gheorghe Cretu.

Tagasi üles