Aset leiab tavalisest mürarikkam õppus

Nursipalu harjutusvälja kasutusgraafiku leiab ka sissepääsude juures olevatelt infotahvlitelt.

FOTO: KRISTJAN TEEDEMA/PM/SCANPIX BALTICS

Esmaspäeval korraldab Kuperjanovi pataljon kaitseministeeriumi teatel Rõuge vallas Nursipalu harjutusväljal nooremallohvitseride kursuse osana 81 mm miinipilduja ja tankitõrjegranaadiheitjaga Carl Gustav lasketehnilised laskmised. Laskmiste päeval on müra tase tavapärasest suurem. Kohalikelt elanikelt palutakse mõistvat suhtumist.

Ühtlasi tuletatab ministeerium meelde, et õppuste ajal on harjutusväljale minek keelatud, sest see võib olla eluohtlik. Enne harjutusväljale minekut tuleb vaadata kasutusgraafikut ja veenduda, et alale minek on ohutu. Nursipalu harjutusvälja kasutusgraafiku leiab kaitseväe harjutusväljade veebilehelt ja Nursipalu harjutusvälja sissepääsude juures olevatelt infotahvlitelt.

Lisaks jätkuvad Nursipalu harjutusvälja ehitustööd. Suurematest töödest on sel aastal ees veel sihtmärgiala raadamine ning ala kasutamiseks vajalikud pinnasetööd. Soov on järgmise aasta kevadeks luua Lõuna-Eestis asuvatele üksustele tingimused, mis võimaldavad saavutada väljaõppe eesmärke ning viia läbi kaudtule- ja tankitõrjerelvade väljaõpet.

Nursipalu harjutusvälja puudutavate küsimuste korral võtta ühendust harjutusvälja ohutusgrupiga: e-post nursipalu@mil.ee, tel 507 2683.

Tagasi üles