Võru talvefestivalil said lapsed koos vanematega meisterdada

Võru kultuurimajas Kannel sel nädalalõpul toimunud talvefestival pakkus meisterdamisrõõmu ja jõuluga seotud tegevusi kogu perele.

Kaheksas töötoas sai meisterdada kingitusi, kuuseehteid ja jõulukaunistusi. Lisaks erinevate materjalide kasutamisele said osalejad ideid Eesti metsadest korjatud materjalide kasutamise või taaskasutuse võimaluste kohta.

Neljapäeval sai osa võtta MTÜ Võru Folkloorifestivali vana aja tegemistest. Räägiti eestlaste uskumustest ja kommetest jõulukuul – nii sõnas, laulus kui ka pillilugudes.

Talveakadeemia „Päkapiku jõulueksamil“ said lapsed tead, millised oskused ja teadmised peavad ühel päris päkapikul olema. Lastel oli võimalus AHHAA päkapikke eksami sooritamisel aidata ning vaadata, kas temast võiks saada päris päkapikk.

Mõniste talurahvamuuseumi vana aja toas sai kuulda jõululugusid, mängida ja meisterdada.

Sel aastal on võimalus oma pere kõige väiksemad viia Võru loovuskooli mängunurka, kus sai ronida, mängida või lihtsalt veidi patjadel pikutada.

Talvefestivali ajal näidati Kandle kinosaalis seiklusrikast laste jõulufilm „Eia jõulud Tondikakul“. Talvefestivali ajal toimus ka kokakool ning kaunimate jõulukuuskede konkurss.

Tagasi üles