E, 20.03.2023

Jutuvestja põimib muinasjutud muusikaga

Lõuna-Eesti Postimees
Jutuvestja põimib muinasjutud muusikaga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Muinasjutuvestja Polina Tšerkassova.
Muinasjutuvestja Polina Tšerkassova. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Sänna kultuurimõisas leiab 20. detsembril aset omapärane muinasjutuõhtu ning Polina Tšerkassova uue albumi esitlus.

«Kas sa mäletad oma lapsepõlve unistusi?» Nii alustab Polina uut muinasjuttu ning võtab kätte imetabase välimuse ja kõlaga pilli…

Tšerkassova on antropoloog, muusik ja muinasjutuvestja, kes põimib kaugetelt maadelt toodud tõsielulugusid ja muinasjutte oma muusikaga, mida esitab haruldastel pillidel. Tema esimene plaat «Helisevad muinaslood» muinasjuttude ja autorimuusikaga kandideeris kultuurkapitali aastapreemiale.

Uuel albumil «Kui me suureks saame» on nii rahva- kui ka autorilood, mis räägivad lapsepõlvest ja täiskasvanuks saamisest, õnne ja oma elutee otsimisest.

Tšerkassova ise räägib, et tänapäeval vajavad muinasjutte eelkõige täiskasvanud, sest lapsed tunnevad ja saavad kõigest aru nagunii. «Väga tihti ütlevad kuulajad, et pärast muinasjuttude kuulamist tekkis neil soov kirjutada unustatud sõbrale, helistada lähedasele inimesele või teha midagi head.»

Nii on muinasjutuvestmist kasutatud aegade algusest selleks, et inimesi vaimustada ja julgustada, neid hoiatada või õpetada midagi tähtsat – kuidas selles keerulises maailmas elada. 

Märksõnad
Tagasi üles