Võru tervisekeskuse projektile eraldati suur toetus

Võrru ehitatava tervisekeskuse ideekavandi vaade Tartu tänava suunalt.

FOTO: Võru linnavalitsus

Riigi Tugiteenuste Keskusest eraldati Võru linna esmatasandi tervisekeskuse investeeringutaotluse projektile 1 607 100 eurot.

Saadav toetus avab võimaluse pakkuda Võrus esmatasandi tervishoiuteenuseid uues hoones ühtsel pinnal ja muuta teenused elanikele kättesaadavamaks ning kvaliteetsemaks. Projekti viib ellu Võru linn koostöös Võru ja Rõuge vallaga.

Projekti käigus ehitatakse esmatasandi tervisekeskuse tarbeks vajalik hoone, kus asuvad oma nimistutega tööle 11 perearsti ja 22 pereõde. Lisaks koduõed, füsioterapeut, ämmaemand, psühholoogiline nõustaja ja sotsiaalnõustaja. Keskusse on kavandatud ka apteek, röntgen ja laboriteenused. Tervisekeskus hakkab teenindama Võru linna, Võru valla ja Rõuge valla elanikke.

„Kuna rajatav hoone on planeeritud otse bussijaama kõrvale, paraneb teenuste kättesaadavus ka naaberomavalitsustes elavate patsientide jaoks. Uued ruumid pakuvad perearstidele paremaid võimalusi ravi kvaliteedi tagamiseks ning koostöövõimaluste arendamiseks eriarstide ja teiste spetsialistidega," kommenteeris abilinnapea Sixten Sild. Uue tervisekeskuse rajamise üks oodatavaid tulemusi on ka see, et perearstide omavahelise koostöö paranedes peaksid lühenema ka eriarstide ravijärjekorrad.

Hoone valmimine on planeeritud 2021. aasta keskpaigaks.

Projekti kogumaksumuseks on 2 910 440 eurot ning seda kaasrahastatakse 75 protsendi ulatuses Euroopa Regionaalarengufondist.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles