«Kui Värskas veetootmine algas, olin mina sovhoosijuht,» meenutas ASi Värska Vesi teine suuromanik Georg Mahla ettevõtte alguslugu. «Kui 1971. aastal siia tulin, oli mineraalvee tootmise tsehhile vaid veidi vundamenti valatud. Ehitasime tsehhi valmis ja alustasime villimist 1973. aastal. Tasapisi, üle kivide ja kändude on see tänaseni toiminud.»
Mahla sõnul teeb talle omanikuna kõige rohkem rõõmu ettevõtte pidev areng. Tema kinnitusel saab praegu ette planeerida, kuidas ka seadmeid korrastada ja uuendada. «Samuti käib pidev tegevus turustuse vallas.»
«Mineraalveeturul on konkurents siiski tihe: müügil on Boržomm, samuti A. Le Coqi müüdav Värska Vesi, peale selle on Leedu veed,» rääkis Mahla. «Mineraalvee teeb heaks mineraalide sisaldus, see on tervislik ja sügavalt looduse maapõuest tulnud.»
See võtab Mahla sõnul ka hästi janu ära. «Pärast rasket füüsilist tööd või sportimist taastab vesi kiiresti inimese organismile vajalikud ained,» lausus Mahla. «Värska vesi on hea ka selle poolest, et ei ole liiga suure mineraalide sisaldusega, seda on hea juua. Samas on mineraalainete kogus – kaks grammi liitri kohta – inimesele paras.»
«Värska Vesi on hea näide ettevõttest, kes oskab suurepäraselt ära kasutada Kagu-Eesti ressursse,» rääkis Kagu-Eesti ettevõtlusnõustaja Kuldar Leis. «Meil on puhas loodus ja vesi, Kagu-Eestis on puit. Need ettevõtted, kes oskavad seda ära kasutada, ongi edukad.»
Tunnustuse saanud firma on Leisi sõnul läbilõige parimast Kagu-Eesti ettevõtlusest. Siin on koos eri põlvkonnad, aastakümnete jooksul tehtud tööd, loodusressursid, samuti toetatakse kohalikku kogukonda, sporti ja kultuuri. «Ettevõttel on Eesti omanikud ja meeskond, mis on kogukonnale suur eelis, kui võrrelda seda mõne teisega, mille omanikud asuvad kaugel välismaal,» lisas Leis.