Otepääl avatakse Tšetšeenia infolett

Otepää vallavanem Kaido Tamberg.

FOTO: Arvo Meeks

Homme allkirjastavad Tšetšeenia Vabariigi turismiminister Muslim Baitazijev ja Otepää vallavanem Kaido Tamberg Otepää turismiinfokeskuses koostöödeklaratsiooni.

«Mul oli sügisel põgusalt võimalik külastada Tšetšeeniat. See on turvaline ja külalislahke maa tohutu loodus- ja kultuuripärandiga. Usun, et meie kaasmaalased leiavad peagi tee Kaukaasia südamesse. Nüüd on meil vastuvisiidil Tšetšeenia turismiminister härra Baitazijev, kellega koos avame Otepääl Tšetšeenia infopunkti,» sõnas Otepää vallavanem Kaido Tamberg.

Kokkuleppe kohaselt avavad kaks mägirahvaste pealinna teineteisele oma turismiväravad: Otepää turismiinfokeskuses avatakse Tšetšeenia infolett ning Tšetšeenia pealinnas Groznõis Otepää ja Eesti infolett. Avatavas infopunktis on saadaval Tšetšeeniat kui reisisihtkohta tutvustavad trükised vene, inglise ja eesti keeles.

Otepää ja Eesti infostendi avamine Groznõis on plaanis järgmise aasta märtsis-aprillis, kui piirkonna turismiettevõtjaid ja reisikorraldajaid oodatakse Tšetšeeniasse reklaamreisile.

«Kaukaasias elab 15 miljonit inimest. See on kasvava ostujõuga piirkond, kus kindlasti tasub olla meie turismiinfoga kohal,» lisas Tamberg.

Lisaks plaanivad Otepää ja Groznõi ka kultuurikoostööd, hakates korraldama ühisüritusi ja kollektiivide vastastikuseid esinemisi.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles