Lähipäevil on nii pluss- kui ka miinuskraadid, teedel püsib libeduse oht

LEPM
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Teedel püsib libeduse oht.
Teedel püsib libeduse oht. Foto: Tomi Saluveer / Lõuna-Eesti Postimees

Lähipäevad pakuvad nii lume-, lörtsi- kui ka vihmasadu ning oodata on nii väheseid pluss- kui ka miinuskraade. Teedel püsib libeduse oht.

Maanteeamet palub autojuhtidel olla ettevaatlik, kuna kolmapäeva õhtul püsib teedel libeduse oht. 

Pärastlõunal on teekatted põhi- ja suurematel tugimaanteedel valdavalt kuivad või soolaniisked. Teetemperatuurid on enamasti nullilähedased, mistõttu võib teedel paiguti esineda libeduse oht.

Ilmaprognoosi kohaselt on õhtul ja öösel muutliku pilvisusega sajuta ilm. Õhutemperatuurid püsivad -4 ja +2 kraadi vahel ning teedel püsib libeduse oht. Öösel on udu, jäiteoht ning teedele võib tekkida ka härmatis.

Reede öösel on enamasti pilves ilm. Mitmel pool sajab lund ja lörtsi, kohati ka vihma. On jäiteoht. Hommikuks sajud harvenevad. Puhub muutliku suunaga tuul 1-7 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus -3 kuni +3 kraadi. Päeval on pilves selgimistega ilm. Ida-Eestis sajab kohati lund ja lörtsi ning on jäiteoht. Puhub valdavalt läänekaare tuul 2-7 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus -1 kuni +4 kraadi.

Laupäeva öösel on pilves ja olulise sajuta ilm. Puhub läänekaare tuul 2-8 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus -2 kuni +3 kraadi. Päeval on pilves ilm. Pärastlõunal lääne poolt alates sajab lörtsi ja vihma, Ida-Eestis ka lund. Puhub lõuna- ja edelatuul 3-9 m/s, õhtul pöördub saartel loodesse. Õhutemperatuur on vahemikus 0 kuni +3 kraadi.

Pühapäeva öösel pilvisus hõreneb. Öö hakul sajab Ida-Eestis lund ja lörtsi. Puhub läänekaare tuul 3-9 m/s. Õhutemperatuur langeb vahemikku 0 kuni -5 kraadi, saartel tuleb kuni 2 kraadi sooja. Päeval on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab lund, lörtsi ja vihma. On jäiteoht. Päeva jooksul pöördub tuul loodesse ja põhja ja tugevneb 5-12, rannikul puhanguti kuni 17 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus -2 kuni +3 kraadi. 

Tagasi üles