Sotsiaaldemokraadid esitasid oma Riigikogu valimiste nimekirja

Ivari Padar 

FOTO: Arvo Meeks/Lõuna-Eesti Postimees

Sotsiaaldemokraatlik Erakond andis täna pärastlõunal vabariigi valimiskomisjonile üle erakonna valimisnimekirja kevadisteks Riigikogu valimisteks. 

„Tegemist on meie kõige tugevama valimisnimekirjaga läbi aegade, kuhu kuulub väga palju suure kogemusega inimesi – praeguseid ja endisi ministreid,  Riigikogu liikmeid ja kogukonna liidreid. Aga me oleme ka see erakond, kes on sel korral toonud valimistele kõige rohkem uusi säravaid tegijaid, nagu Marina Kaljurand, Katri Raik, Riina Sikkut, Rene Tammist, Indrek Tarand, Andrus Vaarik ja paljud teised,“ ütles erakonna esimees ja valimisnimekirja esinumber Jevgeni Ossinovski. „Sellise nimekirjaga on au seista meile olulise, igaühe vabaduste ja võimaluste eest, just sellises meeskonnas peitub meie ilmavaateline tuum – et igaüks loeb,“ kommenteeris ta.

Valimisnimekirja esikümnesse kuuluvad Harju- ja Raplamaa esinumber Marina Kaljurand, peasekretär Kalvi Kõva, tervise- ja tööminister Riina Sikkut, kultuuriminister Indrek Saar, sotside omavalitsuskogu juht Lauri Läänemets, Riigikogu liige Monika Haukanõmm, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist, Tallinna linnavolikogu liige Anastassia Kovalenko ja Riigikogu liige Toomas Jürgenstein. 

Sotsiaaldemokraatide valimisnimekirja lõpetavad Järva- ja Viljandimaa esinumber Helmen Kütt, Tartu esinumber Heljo Pikhof, Võru, Põlva ja Valga esinumber Ivari Padar, Pärnu esinumber Indrek Tarand, Jõgeva- ja Tartumaa esinumber, Riigikogu esimees Eiki Nestor ning emeriitprofessor Marju Lauristin. 

Võru-, Valga- ja Põlvamaal kandideerivad erakonnast Ivari Padar, Sirje Tobreluts, Rein Randver, Kalvi Kõva, Inara Luigas, Rein Järvelill, Maire Murumaa, Tarmo Tamm, Kaupo Kutsar ja Anti Allas.

Tagasi üles