Isa ja poeg pürgivad maailma mototippude sekka

  • Põlvamaa tunnustusüritusel oli põhjust uhk etiitel vastu võtta nii isal kui ka pojal.
  • Andero Lusbo sai mullu Euroopa meistrivõistlustel EMX300 klassis üldarvestuses 4. koha.
  • Sihiks on praegu seatud Euroopa meistrivõistluste medal.

Avo Lusbo (vasakul) on koos poja Anderoga trenni teinud juba paarkümmend aastat. Andero Lusbo sõidab praegu A1M meeskonnas Husqvarna tsikliga. Noor tsiklimees käib kahe linna vahet – kui tööd vaja teha, on ta Räpinas, muul ajal enamasti koos tüdruksõbraga Tartus.

FOTO: Tomi Saluveer

Põlvamaa motokrossi edendaja Avo Lusbo ütleb oma poja Andero kohta tunnustavalt: «Oleme 20 aastat tööd teinud, mees on praegu suurteks tegudeks valmis.» Euroopa tasemel kõrgesse konkurentsi sekkunud Andero Lusbot tunnustati reedel ka Põlvamaa aasta meessportlase tiitliga.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Avo Lusbo kinnitas, et 25–29 eluaastat on krossisõitja parim iga. «Pilk on praegu Euroopa ja kogu maailma suunas, ees ootavad põnevad ajad,» lisas ta. 25-aastane Andero Lusbo sai eelmisel aastal Euroopa meistrivõistlustel EMX300 klassis üldarvestuses neljanda koha ning oli nii Eesti kui ka Läti meistrivõistlustel MX2 klassis teine.

«Sihiks on praegu EMi medal. Kui hoogu jätkub ja asjad sujuvad, loodame tänavu teha kaasa ka mõnel maailmameistrivõistluste MX1 klassi sõidul,» rääkis Avo Lusbo. Tema juhitav Kagu motoklubi pälvis reedel Mooste vanaajamajas peetud tänuõhtul samuti tunnustuse. Klubile tuli tiitel «Põlvamaa aasta tegu 2018 spordis» motokrossi «Isad ja pojad» korraldamise eest.

Tagasi üles