Kuus starti tõid neli võitu

Santa Cruzi üheksakilomeetrisel jooksul tuli Johanna Ardel naiste arvestuses võitjaks.

FOTO: Erakogu

Hooaega ettevalmistavad treeningud on Valga vallast pärit ja praegu põhiliselt Hispaanias Tenerife saarel elaval Johanna Ardelil täies hoos. Oma vormi on ta aga juba testinud ka kuuel järjestikusel võistlusel.

Esimene jõuproov oli Santa Cruzis, kus Ardel pani end proovile 9 kilomeetri distantsil. «Kui teised viimaseid soojendusliigutusi tegid, pidin hinge tõmbama ja lihtsalt rahunema, sest olin ennast ärevusega liiga üles kütnud,» meenutas Ardel. Seesama ärevus pani aga jalad kiiresti liikuma ja nii tuli naiste arvestuses võit.

Teine start oli kõrvalsaarel Gran Canarial. Seal saavutas Ardel esmalt viiekilomeetrisel distantsil neljanda koha. Seejärel otsustas ta ka miili joosta.

Äkkotsus tõi ootamatu tulemuse

«Tegin tugeva lõpusprindi ja jõudsin finišisse esimesena. See oli üllatus mulle endalegi ja ilus punkt jooksupäevale,» tunnistas Ardel.

Pärast väikest pausi osales Ardel jõulukrossil La Palma saarel. «Esimese ringi jooksin teistega ja siis läksin vedama. Lõpuks jooksin võidu eessõitva mootorrattaga. Tema tegi mulle tempot ja see osutus huvitavaks katsumuseks. Tasuks tuli esikoht.»

Võidukas oli Ardel ka teisel jõulujooksul Tacarontes, kus pani end proovile üheksakilomeetrisel distantsil.

«Kuna rada on väga raske ja tõusud pikad, sai võetud eesmärgiks tempot tõsta alles jooksu teisel poolel ja see ka õnnestus. Viimastel kilomeetritel kiirust tõstes sai võit kindlustatud.»

Üle 3000 osaleja

Suurim rahvajooks San Silvestre Lagunera sai teoks Tenerifel, see toob La Laguna vanalinna jooksuhuvilisi üle Euroopa. Sel ajal treenivad paljud triatleedid Kanaari saartel ja neile on tegemist hea testvõistlusega, mil pikkust kuus kilomeetrit. Sedapuhku tuli vanalinna kitsastele tänavatele üle 3000 jooksja.

«Sain nädala enne jooksu kerge põletiku, mis põhjustas seljavalu ja pinget. Üle pika aja pidin võtma rohtusid. See kõik mõjutas lõpptulemust. Siiski oli tahe võistelda suur ja hommikust peale väike pabin sees. Stardist välja tormates üritasin võidelda esikoha eest. Kolmanda kilomeetrini suutsin hoida hilisemast võitjast kinni, kuid siis hakkas ta vaikselt eest ära minema,» kirjeldas neiu rasket katsumust.

«Nädalane põletik kehas oli oma jälje jätnud. Jalad ei olnud eriti värsked ja ka pingutusvõime ei olnud veel taastunud. Kokkuvõttes teine koht naiste absoluutklassis. See oli hetkel minu maksimum,» tõdes Valgamaa sportlane. 

Tagasi üles