Rahvas nõudis madalamaid hindu

Arved Breidaks
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Antsla tarbijate ühistu haldusjuht Aigar Grihin (esiplaanil) kinnitas, et parkla avaliku kasutamise asjus saab kokku leppida.
Antsla tarbijate ühistu haldusjuht Aigar Grihin (esiplaanil) kinnitas, et parkla avaliku kasutamise asjus saab kokku leppida. Foto: Arved Breidaks
  • Antsla rahvas ootab uut poodi.
  • Tarbijate ühistu loodab uues poes hinnad kontrolli all hoida.
  • Parklat saab kasutada ka avalikel sündmustel.
  • Jaeketid pole Antslasse jõudnud.

Antslasse uue Konsumi planeerimise asjus kokku kutsutud rahvakoosolekul sooviti, et uus pood pakuks praegusega võrreldes madalamaid hindu ning et kesklinnas säiliks avalik tualett.

Antslasse uue Konsumi planeerimise asjus kokku kutsutud rahvakoosolekul sooviti, et uus pood pakuks praegusega võrreldes madalamaid hindu ning kesklinnas säiliks avalik tualett.

«Minu isiklik soov on, et Antsla saaks korraliku kaubanduspinna, kuhu pääseks vaevata sisse ratastoolis või lapsevankriga ja kus mahuks ostukäruga liikuma,» sõnas Antsla vallavanem Avo Kirsbaum rahvakogunemisel.

Koosolek kutsuti kokku vallavolikogu liikmete ettepanekul, et rahvas saaks uue Konsumi kavandamise algfaasis sõna sekka öelda. Kuna selle rajamiseks tuleb Antsla tarbijate ühistul vallaga maad vahetada, sooviti panna kirja ka rahva tingimused.

Paraad parklas?

Kaks peamist ühistule esitatavat nõudmist on, et kesklinnas säiliks avalik tualett, kuna praegune tuleb kaupluse tõttu lammutada, ning kaupluse ette rajatavat ligi poolesaja kohaga parklat saaks vajadusel ka avalikes huvides kasutada.

Tulevast parklat võib volikogu liikme Veiko Haugase sõnul vaja minna näiteks vabariigi aastapäeval korraldatava iga-aastase paraadi või ka muude avalike sündmuste ajal.

«Minu isiklik soov on, et Antsla saaks korraliku kaubanduspinna, kuhu pääseks vaevata sisse ratastoolis või lapsevankriga ja kus mahuks ostukäruga liikuma,» ütles Antsla vallavanem Avo Kirsbaum.

«Põhimõtteliselt saab kõiges kokku leppida. Tõkkepuud parklale ette ei panda,» ütles ühistu haldusjuht Aigar Grihin. «Meil pole midagi selle vastu, kui paraad poe ees aset leiab,» lisas ühistu esimees Roman Provotorov.

Antsla abivallavanem Kurmet Müürsepp aga ei näinud põhjust paraadi parklasse suunata. «Antslas on aastapäeva paraadi 23 aastat tehtud Vabadussõjas hukkunute mälestusmärgi ees ja see ei peaks ühistu parklasse minema.»

Ehitusele ette jääva avaliku käimla asemele rajab ühistu Grihini kinnitusel koostöös vallavõimuga uue väljakäigu, mida hakkab haldama vallavalitsus. Kas uus tualett tuleb tasuline või jääb teenus täielikult valla maksta, on Avo Kirsbaumi sõnul veel otsustamata.

Uus pood hindu ei tõsta

Lisaks huvitas inimesi, kas uues poes tulevad praegusega võrreldes madalamad hinnad, kuid ühistujuht seda lubada ei saanud. «Kallimaks ei lähe,» ütles Provotorov. Tema sõnul on Antsla ühistul kavas suurendada Coopi süsteemi kaudu ostetavate kaupade osakaalu, mis võimaldab hindu paremini ohjes hoida, kuigi üldise elukalliduse tõusu vastu see garantiid ei anna.

Ka huvitas inimesi, miks pole Antslas ühegi suure jaeketi, näiteks Maxima poodi avatud. Provotorov heitis selle peale nalja, et pole konkurente lihtsalt Antslasse lubanud. Tegelikult on kaubandusjuhi sõnul asi selles, et jaeketid ei pea Antslat küllalt suureks kohaks, kuhu investeerida.

Sama tõdes ka Kurmet Müürsepp, öeldes, et vallamaja naabruses olevale samuti umbes hektari suurusele maatükile on aastaid otsitud investorit, kes võiks sinna kaubanduspinna rajada. «Kahjuks või õnneks seda ettevõtet pole tulnud,» ütles ta. «On olnud ka personaalseid jutuajamisi, aga needki tulemust andnud pole.»

Volikogul tuleb nüüd otsustada, kas nõustuda maadevahetuse ettepanekuga ning anda ühistule hoonestusõigus valla maale parkla rajamiseks.

Tagasi üles