Elroni rongidega sõideti mullu üle 7,6 miljoni korra

Tallinn 24.09.2018 Elron. FOTO:SANDER ILVEST/EESTI MEEDIA

FOTO: SANDER ILVEST / EESTI MEEDIA/SCANPIX BALTICS

Elroni rongidega sõideti eelmisel aastal üle 7,6 miljoni korra, reisijate arv kasvas aastaga 4 protsenti ning piletitulu kasvas aastaga 21 protsenti 16 miljoni euroni.

"Möödunud aasta tulemused on rõõmustavad – seatud eesmärgid said täidetud ja enamgi veel – suutsime rongireisijate arvu viia 7,7 miljonini, mida on 4 protsenti enam kui 2017. aastal. Rekordiline oli maikuu, kus tehti enim sõite viimase 23 aasta jooksul – kokku 724 000 rongisõitu," ütles Elroni kaubamärgi all tegutseva riigifirma Eesti Liinirongid juhatuse esimees Merike Saks pressiteate vahendusel.

Kõige märkimisväärsemat kasvu näitas seejuures Narva suund.

Elroni juhatuse esimehe sõnul näitab reisijate arvu kasv nõudlust ning tingib vajaduse tihedama sõiduplaani järele, teisalt paneb see tema sõnul kogu ettevõtte rongipargi proovile ning kinnitab vajadust täiendatavate rongide järele.

"Reisijad eelistavad kiireid ühendusi, seda näeme nii Tartu, Narva kui ka Viljandi suunal. Muutsime detsembrist sõiduplaani tihedamaks nii Tallinna ja Tartu kui ka Tallinna ja Rapla ning Viljandi vahel. Tartu suunale lisasime täiendava ekspressrongi, mis võimaldab nüüd kiirelt Tartusse sõita ka õhtusel ajal. Lisaks tõime ekspressväljumise ka Tallinna-Viljandi liinile, mis viib reisijad ühest linnast teise vähem kui kahe tunniga," märkis Saks.

Elroni rongidega tehti eelmise aasta jooksul enim sõite Tallinna ümbruses.

Alates tänavuse aasta algusest saavad reisijad ise rongist sõiduõigus lunastada, kasutades selleks piletimasinat. "Ise ostes on pileti hind soodsam ning teenindajatel jääb rohkem aega, et teha kõigile rongisõit võimalikult meeldivaks," lisas Saks.

Tagasi üles