L, 25.06.2022

Valgamaa meistrivõistlused mälumängus kolisid Tartumaale

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Valgamaa meistrivõistlused mälumängus kolisid Tartumaale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Palupera karikasarja ja Valgamaa lahtiste mälumängumeistrivõistluste avaetapp peeti sedapuhku Rõngus. Tõrva võistkond
Palupera karikasarja ja Valgamaa lahtiste mälumängumeistrivõistluste avaetapp peeti sedapuhku Rõngus. Tõrva võistkond Foto: Jaan Rapp / Lõuna-Eesti Postimees

Pole just tavapärane, et mingi maakonna meistrivõistlusi hoopis teises maakonnas peetakse. Valgamaa lahtiste meistrivõistlustega võistkondlikus mälumängus ometi nii juhtus. Nende avaetapp toimus tänavu hoopis Tartumaal Rõngus.

„Eks see ole haldusreformi üks ilming,” nentis mängu peakorraldaja Kalev Lõhmus. „Ühtlasi on ju tegu Palupera karikasarjaga, Palupera vald aga jagunes reformi käigus pooleks. Pool jäi Valgamaale Otepää valda ja pool Tartumaale Elva valda, kus ka Rõngu asub. Kuna karikasari ja Valgamaa meistrivõistlused on ikka koos käinud, juhtuski nii. Edaspidi võivadki mängud toimuda nii Valga- kui ka Tartumaal.

Lõuna-Eesti mälumängusõpru regionaalpoliitika uperpallid kuigivõrd ei heidutanud ja nii koguneski  Rõngu rahvamajja reedel 13 mälumänguvõistkonda Valga, Tartu ja Põlva maakonnast. Neil kõigil on võimalik võita Palupera karikas, viis Valgamaa tiimi jahivad lisaks ka maakonna meistritiitlit.

Mängujuht ja enamiku küsimuste autor Tõnu Talve teatas kohe mängu algul, et midagi head võistlejatel loota pole: küsimused on pigem raskemapoolsed. Et mängujuht teps mitte ei liialdanud, näitab ka see, et punkte saadi eriti just esimeses mängupooles üpris tagasihoidlikult. Seda ei saa muidugi öelda Otepää tiimi kohta, kes kohe mängu algul oma teed läks. Poole mängu peal oli nende edu teisel kohal oleva Kuke talu võistkonna ees juba 9 punkti.

Küsimused ise puudutasid tavapäraselt moel või teisel Eestimaad. Näiteks küsiti, milline kala oli Eestis kaua nii suure põlu all, et Saaremaal teda 20. sajandi algul vaid seebi valmistamisel kasutati. Tegu oli praeguse delikatesskala angerjaga.

Elevust tekitas küsimus, millises Eesti linnas elas nõukogude ajal vaid kaks vene rahvusest kodanikku. Kui uskuda tele- ja kirjamees Vahur Kersnat, oli tegu tema kunagise kodulinna Antslaga.

Mängu teises pooles suurendas Otepää edumaad veelgi. Kuke talust saadi kokkuvõttes jagu 14-punktise vahega. Kolmandaks tõusis viimase kolme küsimusega Valga turniiribridži ja mälumängu klubi, möödudes kahe punktiga võistkonnast Flamingo.

„Hea meeskonnatöö,” sõnastas Otepää võistkonna liige Urmas Kuldmaa võidu valemi. „Kõik andsid üsna võrdselt oma panuse.” Ta lisas, et nii suur võit igipõlise rivaali Kuke talu üle tuli samas neilegi üllatusena.

Kolmeetapilise võistluse järgmine mänguvoor leiab aset 22. veebruaril.

Märksõnad
Tagasi üles