Reisija: bussijuht nähtavasti päästis eaka mehe elu

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Mehe elu Põlva haiglas päästa ei õnnestunud.
Mehe elu Põlva haiglas päästa ei õnnestunud. Foto: Arvo Meeks / LEPM

Reedel leidis Põlvas aset omapärane juhtum, kui Tartu poole sõitma hakanud bussis hakkas ühel mehel halb ning bussijuht võttis seejärel suuna Põlva haigla EMO-sse.

Bussis olnud kohalik elanik Jaak Madismäe kirjeldas juhtunut sotsiaalmeedias Põlva Kodaniku grupis järgmiselt:

«Tahan avaldada tänu bussijuhile, kes nähtavasti päästis eaka mehe elu. Reedel, 18. jaanuaril Põlvast kell 14 Tartu poole startinud liin nr 91 (Räpina-Leevaku-Mooste-Põlva-Vastse-Kuuste-Tartu) juht võttis veel viimasel hetkel bussi peale eaka mehe, keda bussi peale jõudes tabas terviserike.

Bussjuht peatas Tartu ringil bussi ja üks reisijatest hakkas häirekeskust teavitama. Kuivõrd suhtlus häirekeskusega venis pikale ja mehe seisund hakkas halvenema, otsustas bussijuht otse Põlva kiirabi ukseni sõita, hüppas bussist EMO-sse ja kutsus meedikud. Kardan, et pikem venitamine abisaamisega oleks võinud lõppeda fataalselt.

Bussijuht käitus nagu laevakapten, võttis vastutuse ja päästis inimese elu.

Sama päeva hommikul sõitsin Ülenurmelt Põlvasse liiniga 99B, mis läbib ka Kiidjärve-Taevaskoja lõigu, mis tundus mulle küll absoluutselt hooldamata. Vaatamata tõsisele uisuväljale suutis ka see bussijuht anda endast parima, tegemata ühtegi liigutust, mis oleks võinud ohustada reisijate elu ja tervist. Kahjuks ei taibanud juhtide nimesid meelde jätta. Aitäh neile.»

Tagasi üles