Puka kunstikooli juht: meie kool kaaperdatakse

Maarius Suviste
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Puka kunstikooli pikaaegne juht, hinnatud Valgamaa kunstielu edendaja Esti Kittus pälvis mullu pärandihoidja sõle elutöö eest.
Puka kunstikooli pikaaegne juht, hinnatud Valgamaa kunstielu edendaja Esti Kittus pälvis mullu pärandihoidja sõle elutöö eest. Foto: Arvo Meeks

Suur oli nii Puka kunstikooli juhataja kui ka lastevanemate üllatus, kui nad said teada, et vallavõim peab plaani Valgamaa ainus kunstikool kinni panna ja jätkata tegevust huviringina.

«14. jaanuari õhtul helistas üks lapsevanematest, kes oli Otepää valla arengukavast lugenud, et Puka kunstikool pannakse kinni ja muudetakse Puka kooli kunstiringiks,» ütles alates 2004. aastast Puka kunstikooli juhtinud Esti Kittus – Eesti kunstnike liidu liige, kes aastatel 1972–2003 oli Vanemuise teatri lavakunstnik. «Kuidas see saab nii olla, tagaselja, ilma minuga rääkimata, mõtlesin tol hetkel. Meie kool kaaperdatakse. Oma arvamuse avaldamiseks oli aega jäetud ainult 17. jaanuarini. Järgmiseks päevaks sain kokku kutsuda osa jahmunud lapsevanemaid ja koostasime kirja säilitada kool endisel kujul.»

Otepää valla arengukava projekti viimase versiooni täiendav väljapanek kestis 10.-17. jaanuarini. «Otepää valla arenguvisioon kuni 2040 ja Otepää valla arengukava 2019-2028» uues projektis on kirjas, et Puka kunstikool lõpetab tegevuse ning kunstikooli tegevused jätkuvad huviringina Puka koolis.

Tagasi üles