Vastseliina elamuskeskus kandideerib turismiobjekti auhinnale

Vastseliina linnus.

FOTO: Toomas Huik / PM/SCANPIX BALTICS

Vastseliina piiskopilinnuse keskaja elamuskeskus kandideerib aasta turismiobjekti auhinnale.

Eesti Turismifirmade Liidu välja antavale aasta turismiobjekti auhinnale kandideerib tänavu viis nominenti, milleks on Ajaloomuuseumi Maarjamäe Loss, Eesti Kunstimuuseum, Tallinna Teletorn, Kernu mõis ja Vastseliina piiskopilinnuse keskaja elamuskeskus. Turismiedendaja tiitlile kandideerivad Pärnumaal asuva Maria talu peremees ja perenaine Enn ja Riina Rand, Ida-Viru turismikoordinaator Kadri Jalonen ning Saaremaa loodus- ja pärimusturismi edendaja Maarika Toomel Naagel.

Turismiobjekt 2018 auhinnale kandideerivad sel korral ETFLi peasekretäri Mariann Luguse hinnangul väärikad keskused, mis on teinud möödunud aastal väga head tööd, et edendada kodumaist turismi ja meelitada ligi ohtralt välisturiste.

“Väga oluline on aga see, et omanäolisi ja põnevaid külastuskeskuseid leiab üle Eesti, mitte ainult Tallinnas. Välisturist võiks aina rohkem jõuda pealinnast eemale ning selles osas tegi möödunud aastal head tööd Kernu mõis, mis pakkus ühtaegu kohta nii majutuseks, kvaliteetsete kontsertide kui ka teiste kultuuriürituse korraldamiseks kui ka turismigruppide majutamiseks ja toitlustamiseks. Vastseliina piiskopilinnuse keskaja elamuskeskus on aga omanäoline uus koht, mis pakub võimalusi nii ekskursioonideks kui ka seminarideks,” lisas Lugus.

Turismiedendaja tiitlile kandideerivad tänavu Ida-Viru turismikoordinaator Kadri Jalonen, Pärnumaal asuva Maria Talu peremees ja perenaine Enn ja Riina Rand ning Saaremaa turismiedendaja Maarika Toomel Naagel.

Eesti Turismifirmade Liit kuulutab alates 1990. aastast väljaantavate aunimetuste võitjad, aasta parima turismiobjekti ja –edendaja, välja iga-aastasel turismimessil Tourest, mis toimub tänavu 8.-10. veebruarini. Nominentide valimisel on olulisteks kriteeriumideks üldine tuntus, klientide laitmatu teenindus, uudne lähenemine, hea turundustöö ning professionaalsus Eesti turismifirmadega suhtlemisel. Aasta parimale objektile ja edendajale väljastatakse ETFLi poolt vastav tunnistus ning mälestusplaat.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles