Apes tervitab eestlasi Isamaa valimisreklaam

Arved Breidaks
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Isamaa nimekirjas riigikokku pürgiv Võrumaa Metsavenna talu peremees Meelis Mõttus paigaldas oma valimisreklaami Ape linna ringristmikule.

Neljapäeval üles pandud reklaami ühel küljel nõuab Mõttus ääremaale võrdseid võimalusi ja teisel küljel eestlastele lätlastega võrdseid võimalusi. Nagu Läti seadus kohustab, on reklaami ühte ülanurka lisatud ka sõnumi tõlge läti keelde.

Mõttuse enda sõnul on Lätis eksponeeritava reklaami tagamõte avaldada protesti valitsuste kehva regionaalpoliitika vastu. «Ma elan Rõuge vallas Vastse-Roosa külas, ääremaal. Mul on selline tunne, et meid peetakse lambaiks,» lausus ta. «See ongi sellepärast siia pandud, et see teema tuleks enne valimis üles, kas me tahame olla riik või me tahame olla oblast.»

Reklaami ülespanekuga Mõttusel probleeme ei tekkinud. «Ma olen siin linnas sündinud. Selles linnas, ma ei tea kas on selliseid inimesi, kes mind ei tunne. Vaevalt. Linnavalitsuses on ka tuttavad inimesed. Need inimesed, kes siin elavad, tahavad mind aidata. Lätis on samasugused probleemid, nad mõistavad mind.»

Reklaam jääb Ape ringristmikule kuni valimispäevani.

Tagasi üles