Koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiaid jagus ka Lõuna-Eestisse

Foto on illustratiivne.

FOTO: SANDER ILVEST / PM/SCANPIX BALTICS

Kooriühing jagas laupäeval Estonia kontserdisaalis välja koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiad. Viiest auhinnast kaks tulid Lõuna-Eestisse.

Aasta kooriks 2018 sai rahvusooper Estonia poistekoor, mille dirigent on Hirvo Surva. Poistekoori mulluste tegemiste hulka kuuluvad esinemine Europa Cantati avakontserdil Vabaduse väljakul, kontsertreis Hiinasse, osalemine Eesti Meestelaulu Seltsi Saaremaa laulupäeva kontsertidel, Roman Toi ja Gustav Ernesaksa mälestuskontsertidel ning rahvusooper Estonia etendustes.

Aasta dirigendiks valiti Toomas Voll - Pärnu Muusikakooli neidudekoori Argentum Vox, üle-eestilise neidudekoori Leelo vilistlaskoori Leelo vol2, Pärnu muusikakooli koori Musala ja Tallinna Ülikooli naiskoori dirigent, Eesti Kooriühingu mentor, hääleseadja Pärnu teatris Endla ja mitmekümne noore solisti juhendaja. Eelmisel aastal saavutas Leelo Vol2 Eesti Naislaulu Seltsi nais- ja neidudekooride võistulaulmisel B-kategoorias II koha, neidudekoor Argentum Vox pälvis  Veneetsia rahvusvahelisel koorikonkursil "Musica in Venice" oma kategoorias võidu ja kulddiplomi ning osales Grand Prix’ voorus kolme parima koori hulgas.

Aasta dirigent-muusikaõpetaja on Silja Otsar - Parksepa keskkooli, Võru gümnaasiumi ja Võru muusikakooli muusikaõpetaja ning kohaliku muusikaelu edendaja. Eelmisel aastal oli ta võrukeelse laulupeo "Uma pido" ja Võrumaa tantsupeo muusikaline juht.

Tänavuseks üldlaulupeoks valmistub õpetaja Silja Otsar kaheksa kooriga: Parksepa keskkooli mudilas-, poiste-, laste- ja segakoori, Võru gümnaasiumi segakoori, Võru noortekooriga ning segakooriga Hilaro ja naiskooriga Lapi Laulijad.

Haridus-  ja teadusministeeriumi tervituse ja kingituse andis aasta dirigent-muusikaõpetajale üle minister Mailis Reps, kes avaldas tunnustust kõigile, kes on pühendunud laulu- ja pillimängukultuuri edendamisele Eestis.

Aasta noore dirigendi tiitli sai Kuno Kerge - Tartu Akadeemilise Meeskoori peadirigent, Virumaa poistekoori ja Tallinna Poistekoori dirigent. 2018. a saavutas Tartu Akadeemiline Meeskoor Eesti Meestelaulu Seltsi meeskooride võistulaulmisel A-kategoorias I koha ja Hispaanias VII rahvusvahelisel koorikonkursil Canta al Mar hõbediplomi rahvamuusika kategoorias ning kulddiplomi ja esikoha meeskooride A-kategoorias. Kuno Kerge oli XVIII üliõpilaslaulupeo Gaudeamus 2018 kunstiline juht ning juhatab meeskoore  tänavusel üldlaulupeol "Minu arm".

Aasta puhkpilliorkestriks valiti Nõmme muusikakooli puhkpilliorkester, mille dirigendid on Aigar Kostabi ja Mart Kivi. Orkester saavutas Eesti puhkpilliorkestrite turniiril B-grupis I koha.

Aasta orkestridirigendiks tunnistati Jaan Randvere - Võru muusikakooli puhkpilliõpetaja, orkestrite dirigent ja kohaliku muusikaelu edendaja. Ta oli mullu lisaks oma tavapärastele kohustustele ja kollektiivide juhendamisele ka võrukeelse laulupeo "Uma pido" kahekümne laulu saateansambli ja orkestri seadete looja ning orkestri dirigent.

Tagasi üles