Võrumaal juhtus lühikese vahe järel mitu õnnetust

Avarii. Pilt on illustratiivne.

FOTO: Politsei

Tänane hommik lumisel Võrumaal oli liiklejatele üksjagu raske. Sadas tihedat lund, mistõttu oli nähtavus üsna kehv ning sõiduteed lumised. «Paraku ei olnud talvisteks tee- ja ilmaoludeks teps mitte kõik liiklejad valmis ning hommikul laekus meile järjest kaks teadet liiklusõnnetustest,» ütles politsei- ja piirivalveameti Kagu jaoskonna välijuht Erko Sibul.

Esimene õnnetus juhtus hommikul kella 7.30 paiku, kui Võrumaal Osula ristmikul, kus põrkasid kokku sõiduautod Audi A4 ja Renault Megane.

Esialgsetel andmetel ei märganud kõrvalteelt peatee suunas liikunud Audi juht õigeaegselt Võru–Tartu teel liikunud ja sõidueesõigust omanud sõidukit Renault ning sõitis sellele külje pealt sisse. Õnnetuses sai viga Renault roolis olnud naine, meedikud viisid ta täiendavaks tervisekontrolliks haiglasse. Audis oli kokku kolm inimest, nemad õnnetuses viga ei saanud. «Avariipaigal tuvastasime, et mõlema sõiduki juhid olid kained ja omasid juhtimisõigust,» ütles Sibul.

Teine liiklusõnnetus juhtus Võruvallas Sõmerpalu-Mustahamba tee 1. kilomeetril kella 8.50 paiku hommikul, kui kitsal ja lumisel teel liialt paremasse serva hoidnud Scania veok vajus libedal teepervel kraavi ning paiskus külili. Samal ajal juhtus õnnetuspaigalt mööduma sõiduauto Peugeot, mille juht jäi tahavaatepeeglist kraavi vajunud veokit vaatama ning sõitis hajunud tähelepanu tõttu niisamuti teelt välja kraavi. Õnneks kumbki juhtidest viga ei saanud, nad olid kained ja omavad juhtimisõigust.

«Talvised teeolud ei pane üksnes suuremat vastutust liiklusturvalisuse tagamisel teehooldajatele, vaid samamoodi ka liiklejatele endile. Maanteedele suundudes palub politsei juhtidel sõiduks võtta aega. Kehvades oludes on maanteel ohtlik suurimat lubatud kiirust taga ajada,» rõhutas Sibul. «Sõitke rahulikult, pikivahet hoides ja möödasõite vältides, sest tee võib olla libe ja nähtavus piiratud. Auto juhtimine on tegevus, mis nõuab igal sekundil juhi kogu tähelepanu. Kui autojuhi silmad ei ole kogu aeg sõiduteel, tehakse sisuliselt pimesõitu ning oht avariisse sattuda on suur,» lisas ta.

Ilmaprognoos lubab eesootavateks päevadeks tihedat lumesadu, nulli ümber kõikuvaid kraade ja on juba ette teada, et teeolud muutuvad seetõttu tavalisest raskemaks.

«Sõitu alustades on seega range soovitus kergelt pidurdada ja kiirendada korraks nii, et saate päriselt aimu, millised on parasjagu teeolud. See aitab paremini mõista, kui pikk on pidurdusteekond ning nii saate arvestada ajakulu, kui pikalt enne sõiduki seiskamist tegelikult pidurdamisega algust peaks juba tegema,» ütles Sibul.

Samavõrd tähtis on teele asudes puhtaks teha oma auto esiklaas ning jääst puhastada ka kojamehed, sest tankiluugist piilumine kuidagi turvalisusele kaasa ei aita.

Tagasi üles